تشخیص حملات سایبری به صورت خودکار

مقامات کالیفرنیا در نظر دارند طرحی برای تشخیص خودکار حملات سایبری در این ایالت اجرا کنند.

عصر بانک؛به نقل از دیفنس‌وان، مقامات کالیفرنیا قصد دارند در سه تا چهار سال آینده، برنامه تشخیص خودکار تهدیدات سایبری را در همه شهرها و شهرستان‌های این ایالت اجرا کنند.

 

"مرکز یکپارچگی امنیت سایبری کالیفرنیا"(Cal-CSIC) که پیش از رخ دادن "آتش‌سوزی توماس"(Thomas Fire)، بزرگترین آتش‌سوزی این ایالت در دسامبر گذشته، شرکای خود را از آن آگاه کرده بود، قرار است در این طرح همکاری کند.

 

"ماکسیم کوالسکی"(Maxim Kovalsky)، مدیر ارشد خدمات مربوط به خطر سایبری شرکت "دیلویت"(Deloitte) گفت: نگرانی‌هایی درباره متقاعد کردن شرکت‌ها به همکاری در این تلاش وجود دارد. بی‌میلی نسبت به در میان گذاشتن چنین اطلاعاتی، طبیعی است.

 

شرکت "دیلویت"، بزرگترین شرکت خدمات حرفه‌ای در جهان، برای سهیم شدن در اطلاعات مربوط به فعالیت‌های مجرمانه سایبری، کار با  Cal-CSIC را آغاز کرده است. برای تشخیص رفتار و نشان دادن و ارسال خودکار اطلاعات به Cal-CSIC، یک چهارچوب فناوری ابداع شد اما به طور کلی، بخش خصوصی، از این اطلاعات محافظت می‌کند و در میان نامه‌های منتشر شده Cal-CSIC با شرکایش، نام سه سازمان ایالتی، یک بانک بزرگ و صنایع همگانی کالیفرنیای شمالی به چشم می‌خورد.

 

"کیت ترش"(Keith Tresh)، رئیس Cal-CSIC گفت: ما با آغاز کار تحلیلگران در مورد داده‌ها، به موفقیت بزرگی دست یافته‌ایم.

 

هنگامی که Cal-CSIC یک حمله سایبری را شناسایی می‌کند، قربانی یا قربانیان را تشخیص و به صورت خودکار واکنش‌هایی نشان می‌دهد. برای مثال، اگر یک سیستم، تحت تاثیر یک بدافزار یا یک مورد مخرب قرار گیرد، اطلاعات را مستقیما در اختیار Cal-CSIC می‌گذارد.

 

در حال حاضر، Cal-CSIC، برای شناسایی تهدیدها و آگاه کردن سریع‌تر شرکای خود از حملات احتمالی تلاش می‌کند. احتمال دارد که دو شهر به زودی، به برنامه تشخیص خودکار تهدید ملحق شوند. در این برنامه، همه شهرها و شهرستان‌های این ایالت در یک بازه زمانی چهار یا پنج ساله، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.