ارزش بیت کوین 1000 دلار کاهش یافت

ارزش بیت کوین مجددا به کانال زیر 7000 دلار سقوط کرد که کمترین سطح قیمتی آن از اواسط ماه ژوئیه است.

عصر بانک؛ به نقل از فوربس، ارزش بیت کوین در بازار مبادلات ارزهای دیجیتالی "کوین دسک" به 6933.09 دلار رسید. طبق آمارهای منتشر شده توسط این وب‌سایت تنها در یک روز ارزش بیت کوین 6.5 درصد کاهش یافته است.

 

بیت کوین در ژوئن 2018 با رسیدن به سطح 5785.43 دلار به پایین‌ترین سطح خود در سال جاری رسیده بود اما پیش از آن که در مبادلات جدید به زیر 7000 دلار برسد موفق شده بود بخشی از کاهش‌های خود را جبران و حتی تا سطح 8479.33 دلاری بالا رود.

 

برخی از فعالان بازار معتقدند که بیت کوین وارد روند معکوس شده است و کاهش آن ادامه خواهد داشت. به گفته مرون گارسون- مدیر اجرایی " اموله" دوره بیت کوین به سر آمده است. چارلز تورنگرن- مدیرعامل موسسه "نوبل الترنیتیو اینوستمنت" نیز گفت جذابیت بیت کوین رو به کاهش است.

 

تداوم روند کنونی کاهشی ارزش بیت کوین می‌تواند این بی‌ثباتی‌ها را تشدید کند و برخی از معامله‌گران را به خروج سرمایه‌های خود از این بازار تشویق کند.

 

لازم به ذکر است از اواسط دسامبر سال گذشته نوسانات بیت کوین تشدید شده است و پس از ثبت رکورد 19850 دلاری، این ارز مجازی سقوطی آزاد را تجربه کرده است و پس از آن که دولت‌ها و بانک‌های مرکزی خواهان تشدید قوانین نظارتی بر بیت کوین شدند، بهای این ارز شدیدا کاهش یافته است.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.