ترک اعتیاد با کمک واقعیت مجازی در چین

مراکز توانبخشی و ترک اعتیاد در چین با کمک فناوری واقعیت مجازی، حسگرهای پوستی و فناوری ردیابی حرکات چشم معتادان را درمان کنند.

عصر بانک؛به نقل از انگجت، مراکز توانبخشی چین  از فناوری برای درمان اعتیاد استفاده می کنند. آخرین روش در این حوزه کمی عجیب به نظر می رسد.  مراکز توانبخشی ترک اعتیا در شانگهای با کمک فناوری های واقعیت مجازی، ردیابی حرکات چشم و حسگرهای پوستی به روند درمان و تاثیرگذاری روش های درمانی  ترک اعتیاد کمک می کنند.

 

در این روش بیماران به تصاویر و ویدئوهایی نگاه می کنند که نشان دهنده تاثیرات دارو هستند و از سوی دیگر فناوری ردیابی حرکات چشم به تعیین واکنش های آنها (مانند  آنکه به تصاویر توجه دارند یاخیر) کمک می کند. این درحالی است که بیماران نمی توانند بدون جلب توجه ناظران خود، از تصاویر ناخوشایند دوری کنند.

 

حسگرهای پوستی که فعالیت های الکتروپوستی و سرعت نبض را اندازه گیری می کنند، به درمانگر کمک می کنند واکنش های بیماران را بهتر درک کنند. بیماران شاید بتوانند نگاه خود را کنترل کنند اما نمی توانند ضربان قلب یا میزان عرق کردن بدنشان را کنترل کنند.

 

در تئوری چنین روشی به درمان موثر تر منجر می شود و بیماران کمتری برای خروج زودهنگام از مرکز توانبخشی دروغ می گویند. البته هنوز مشخص نیست این روش کارآمد باشد.

 

هرچند در این اواخر کارشناسان درمان اعتیاد با واقعیت مجازی را تایید کرده اند اما نتایج دقیقی از آزمایشات در این باره وجود ندارد.

 

برای این منظور باید آزمایش های بیشتری انجام شود.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.