یک پیش‌بینی علمی ترسناک! / مرگ بیش از 51 هزار انسان بر اثر گرما تا سال 2080

دانشمندان هشدار داده‌اند تا 62 سال آینده، مرگ و میر ناشی از گرمای جهانی و خشکسالی به 471 درصد افزایش خواهد یافت.

عصر بانک؛ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:دانشمندان استرالیایی اعلام کردند تا سال 2080 بشر با بدترین سناریوی قرن مواجه خواهد شد. ادامه روند گرم شدن کره زمین تا 62 سال آینده موجب افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از گرمای جهانی و خشکسالی تا 471 درصد –معادل 51 هزار و 795 نفر– خواهد شد.

 

بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از کشورهای جهان در معرض گرمای شدید قرار دارند. علاوه بر مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری، مناطق سردسیر در آمریکا، اروپا و استرالیا نیز تحت تاثیر موج گرمای جهانی قرار خواهند گرفت. همچنین، هزاران نفر جان خود را از دست می دهند و ده ها هزار نفر با بیماری های ناشی از گرمازدگی دست و پنجه نرم می کنند.

 

«یومینگ گوو»، پروفسور دانشگاه موناش استرالیا گفت: تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین ارتباط مستقیمی با تغییر نرخ مرگ و میر دارد. پیش بینی می شود تا سال 2080 بیش از 51 هزار نفر [51 هزار و 795] جان خود را به دلیل گرمای شدید از دست بدهند.

 

این گزارش که در مجله «پلوس» (PLOS) منتشر شده است، نخستین تحقیق جهانی در زمینه پیش‌بینی مرگ و میر ناشی از گرما در آینده است. در این تحقیق علاوه بر تاثیر انتشار گازهای گلخانه‌ای بر روند گرمایش جهانی، مسائلی همچون ارتباط آن با تراکم جمعیت مورد بررسی قرار گرفته است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.