سامسونگ بیشترین خرابی را دارد/ آیفون 6 بدترین موبایل اپل شد

تحقیقی جدید نشان می دهد میان موبایل های هوشمند اندرویدی، دستگاه های سامسونگ بیشترین میزان خرابی را دارند. همچنین آیفون6 نیز غیرقابل اعتمادترین موبایل اپل است.

عصر بانک؛ به نقل از «اپل اینسایدر»،  تحقیقی جدید با بررسی آمار 5 سال گذشته نشان می دهد در تاریخچه اپل، آیفون 6 بدترین عملکرد را داشته است. 

 

در گزارش « وضعیت امنیت و تعمیر دستگاه های موبایل» شرکت Blanco ، آیفون 6 و 6s غیر قابل اعتمادترین موبایل های اپل هستند.

 

Blanco شرکتی در حوزه امنیت اطلاعات و پاکسازی اطلاعات است.

 

به هرحال نرخ خرابی آیفون 6 بسیار بالا و حدود 22 درصد بوده است. این بدان معناست که از هر 5 آیفون6، یکی از آنها نیازمند تعمیر است یا باید جایگزین شود. جالب آنکه حتی آیفون5s قابل اعتمادتر از این دستگاه است و نرخ خرابی دستگاه 5 درصد است. طبق این گزارش مهمترین مشکلات این آیفون ها مربوط به اختلالات بلوتوثی، وای فای، هدست و موبایل دیتا است.

 

این  درحالی است که پس از آیفون 6 بسیاری از مشکلات حل شد. به عنوان مثال این شاخص در آیفون 6s به 16 درصد رسید. همچنین نرخ خرابی آیفون 7 حدود 8 درصد است. نرخ خرابی آیفون 8 و آیفون ایکس نیز بسیار کم و حدود 3 درصد اعلام شده است.

 

همچنین آزمایش ها نشان داده میان دستگاه های اندروید نیز نرخ خرابی موبایل های سامسونگ بالاتر از بقیه است. طبق تحقیق Blanco  به طور کلی نرخ خرابی دستگاه های سامسونگ 27.4 درصد است. این آمار حتی از بالاترین نرخ خرابی آیفون هم بیشتر است. مشکل دستگاه های اندروید عموما اختلالاتی عملکردی ، خرابی دوربین، میکروفون و باتری است.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.