این ربات در حین پرواز تغییر شکل می دهد

محققان دانشگاه اکس مارسی در فرانسه موفق به تولید ربات پرنده ای شده اند که در حین پرواز تغییر شکل می دهد و از همین رو می تواند از موانع مختلف به راحتی عبور کند.

عصر بانک؛به گزارش مهر، این ربات با الهام گرفتن از شیوه پرواز برخی پرنده های تیزرو ساخته شده است. این اولین بار است که رباتی تولید می شود که می تواند در حین پرواز ابعاد و ظاهر خود را تغییر دهد.

 

ربات مذکور برای عبور از میان درختان باریک می تواند کل بدنه خود را به میزان 90 درجه بچرخاند و از حالت عمودی به افقی یا بالعکس تغییر شکل و تغییر وضعیت بدهد.

 

ربات یادشده سبک وزن و کوچک بوده و می تواند با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و در همین حالت نیز اجزای خود را برای عبور از موانع مختلف جابجا کند. این ربات پرنده برای شناسایی موانع پیش رو از حسگرهای مختلفی استفاده می کند که سرعت واکنش بسیار بالایی دارند.

 

این ربات نه تنها در محور خود می چرخد و وضعیت پرواز خود را از عمودی به افقی و بالعکس تغییر می دهد، بلکه دارای پره هایی است که می توانند زاویه قرارگیری خود نسبت به بدنه را تغییر داده و با نزدیک کردن خود به بدنه فضای کمتری را اشغال کنند.

 

پهپاد یادشده برای شناسایی محیط اطراف خود مجهز به 17 دوربین بوده و در هر ثانیه از محیط اطراف خود 120 تصویر تهیه می کند تا بتواند درک بهتری از موقعیتش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.