مرتفع ترین هتل دبی با نمایی به شکل آیپاد +عکس

هتلی لوکسی در دبی در حال ساخته شدن است که ضمن شکستن رکورد قبلی، شامل فناوری هوشمندی است که زندگی ساکنان آن را تسهیل می‌کند.

عصر بانک؛علاوه بر شکوه و عظمتی که دبی را معروف کرده است، این شهر به خاطر ساختمان‌های رکوردشکن و هتل‌های لوکسش شهری محبوب است.

 

حالا، یک بار دیگر، دبی مرزهای معماری را جابه‌جا کرده و در حال ساختن آسمان خراش 26 طبقه‌ی شگفت‌انگیزی است که ظاهری مانند یک آیپاد دارد.

 

 

این ساختمان مسکونی که نام «پاد» کاملا برازنده‌ی آن است، در منطقه‌ی «خلیج تجاری» (Business Bay) در مرکز دبی واقع شده است. شرکت معماری هنگ کنگی «سایبرتکچر» (James Law Cybertecture) این ساختمان را، با الهام از آیپادها و آیپدهای اپل، به شکلی جالب و منحصربه‌فرد طراحی کرده است. در توسعه‌ی این ساختمان که طبق برنامه‌ریزی‌های اعلام شده در پایان امسال افتتاح می‌شود، از ویژگی‌های فنی آینده‌گرایانه‌ای استفاده شده است که به این طریق، ساکنان ساختمان می‌توانند برنامه‌ریزی سیستم روشنایی، کنترل صدا، قفل بیومتریک و آینه‌هایی که می‌توانند سلامت فرد را کنترل کنند، خودشان به‌عهده بگیرند.

 

عملیات ساختمانی این آسمان خراش از سال 2007 آغاز شد، اما در سال 2009 به حالت تعلیق درآمد و در سال 2013 دوباره از سر گرفته شد. برج پاد بعد از تکمیل، شامل چند استودیو و 256 آپارتمان یک و سه خوابه دوبلکس با نمایی از کانال دبی خواهد بود. سازه‌ی این آسمان‌خراش دارای شیب 6٫5 درجه است؛ این کار برای آن انجام شده است که این برج خمیده به آیپاد اصلی شباهت داشته باشد که در قسمت شارژر خود دچار خمیدگی است. این پروژه اولین نمونه از ساختمان‌هایی است که در ساخت آن از فناوری‌های گسترده‌ای استفاده شده است.

 

جیمز لاو، معمار این ساختمان، گفت: به طور سنتی، معماری یک قطعه سازه‌ی بتنی است که شامل فضاهای مرسوم برای زندگی یا کار است.

 

برج پاد، آغازگر نسل جدیدی از معماری است که از نظر برنامه‌ریزی نرم‌افزاری برای برآورده‌سازی نیازهای فردی ساکنان آن، بیشتر به گوشی‌های هوشمند شباهت دارد تا یک ساختمان. این مفهوم برآمده از طراحی ساختمان‌ها برای تقلید از یک آیپاد غول پیکر است.

 

رکورد بلندترین هتل جهان، با افتتاح هتل مرتفع 365 متری «جورا» (Gevora Hotel) در جاده شیخ زاید دبی در ماه فوریه‌ی گذشته شکسته شد. رکورد قبلی متعلق به خود دبی و هتل جی دبلیو ماریوت مارکوئیس بود که فقط یک متر از هتل جورا کم آورده است.

 

/پول نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.