ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور کیست؟

گروه صنعتی مک لارن در هفته گذشته اعلام کرد که مایکل لطیفی، 10 درصد از سهام شرکت مک لارن را خریده و اینک یکی ازجدیدترین و بزرگترین سهام داران این شرکت محسوب می‌شود.

عصر بانک؛ این سرمایه گذاری 203.8 میلیون پوندی توسط شرکت نیدالای کانادا صورت گرفته تا سرمایه گذار مذکور به سومین سهام دار بزرگ شرکت مک لارن تبدیل شود. در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری پادشاهی بحرین، با در اختیار داشتن 56 درصد از سهام مک لارن در پله اول مالکیت قرار دارد. منصور عجه نیز از دیگر سرمایه داران این شرکت است که طی سال‌های متمادی، حدود 14 درصد از سهام این شرکت را از آن خود کرده است. منابع معتبر از ارتباط سرمایه گذاری مالک این شرکت کانادایی با حرفه پسرش بحث‌های زیادی مطرح کرده اند.

 

نیکلاس لطیفی راننده ذخیره تیم "فورس ایندیا" در مسابقات فرمول 2 است. با این وجود مایکل لطیفی این ارتباط را رد کرده و دلیل سرمایه گذاریش را تحسین فعالیت‌های تجاری مک لارن و علاقه و دلبستگی به آن عنوان کرده است. وی در این خصوص گفت: مک لارن سازمانی منحصر به فرد در دنیای اتومبیل، سرعت و فناوری است و در طولانی مدت رشد هیجان انگیز و ادامه داری را از خود نشان داده که دلیل اصلی سرمایه گذاری من محسوب می‌شود.

 

مدیرعامل گروه صنعتی مک لارن نیز در این خصوص گفت: این تزریق برای ما یک رای اعتماد به استراتژی‌های آینده به شمار می‌آید و باعث ثبات رشد ما خواهد شد. مک لارن اتوموتیو، McLaren که به طور عام با نام مک لارن شناخته می‌شود، تولیدکننده خودرو‌های اسپرت بریتانیایی است.

 

مک لارن با هدف ساخت خودرو‌های شهری با تکنولوژی ماشین‌های مسابقات فرمول یک در سال 1989 با نام مک لارن کارز تأسیس شد. این شرکت همکاری نزدیکی با تیم فرمول یک مک لارن ریسینگ دارد و بخشی از گروه مک لارن است. Michael Latifi صاحب سومین شرکت بزرگ مواد غذایی در کاناداست و وجوه سرمایه گذاری وی در سال آینده توسط مک لارن دریافت خواهد شد.

 

/توریسم آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.