فهرست 18 کالای پرفروش در جهان/خودرو نخستین و خون انسان و حیوان در جایگاه سیزدهم است

مجمع جهانی اقتصاد فهرست 18 کالای پرفروش جهان را اعلام کرد که در آن خودرو در جایگاه نخست و پس از آن نفت و محصولات پالایشگاهی، طلا ،جواهر و الماس قرار دارند،‌ تجارت خون انسان و حیوان در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است.

عصر بانک؛ مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی به جزئیات بیشترین کالاهایی که در سال بین کشورهای جهان مبادله می‌شود پرداخته است. در گزارش این مجمع خودروها با بیشترین مبادلات در بین کشورها جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

 

بر اساس این گزارش، سالانه 1350 میلیارد دلار خرید خودرو بین کشورها انجام می‌شود که 4.9 درصد کل مبادلات جهان را شامل می‌گردد.

 

پس از آن محصولات فرآوری شده پالایشگاهی قرار دارد که سالانه به ارزش 825 میلیارد دلار از این فراورده‌ها بین کشورهای دنیا مبادله می‌شود. این رقم در مجموع 3 درصد کل مبادلات و جهان را شامل می‌‌شود.

 

همچنین گزارش مجمع جهانی اقتصاد حاکی از این است که سالانه مبلغ 804 میلیارد دلار مدارهای پیوسته در جهان مبادله می‌شود که 2.9 درصد مبادلات جهانی را شامل می‌شود که این نوع کالاها را از حیث ارزش خرید و فروش در جایگاه سوم قرار داده است.

 

خرید و فروش قطعات خودرو در جایگاه چهارم قرار دارد و با 2.5 درصد مبادلات جهانی سالانه 685 میلیارد دلار قطعات خودرو در جهان خرید و فروش می‌شود.

 

در گزارش مجمع خرید و فروش کامپیوتر در جایگاه پنجم قرار گرفته است و در جهان سالانه 614 میلیارد دلار خرید و فروش کامپیوتر انجام می‌شود که 2.2 درصد مبادلات جهانی را شامل می‌شود.

 

جالب است در رنکینگ مبادلات جهانی مجمع جهانی اقتصاد خرید و فروش طلادر جایگاه هفتم قرار گرفته است و سالانه 576 میلیارد دلار خرید و فروش طلا در جهان انجام می‌شود و نفت پس از فلز زرددر جایگاه هشتم قرار گرفته که سالانه 549 میلیارد دلار صادرات و واردات نفت خام صورت می‌گیرد. مبادلات طلای سیاه در جهان 2 درصد کل مبادلات را شامل می‌شود.

 

در رنکینگ مجمع جهانی اقتصاد مبادلات الماس در جایگاه یازدهم است و سالانه 255 میلیارد دلار الماس در جهان خرید و فروش می‌شود.

 

در این گزارش آمده است که خون حیوان یا انسان نیز جزو کالاهای پرفروش جهانی محسوب می‌شود و سالانه 252 میلیارد دلار از این کالاها به فروش می‌رسد که 0.9 درصد مبادلات جهانی را دربرمی‌گیرد که از لحاظ رنکینگ در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

 

جالب است که در جهان 234 میلیارد دلار به خرید و فروش هواپیما صرف می‌شود که تجارت خون حیوان و انسان در جایگاه بالاتر قرار گرفته است.

 

 

 

/فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.