چه کسی بیشترین درآمد را در سال 2017 به دست آورد؟

بر اساس گزارش شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در 20 دسامبر، جف بزوس، مدیرعامل آمازون بیشترین درآمد را در سال 2017 کسب کرده است.

عصر بانک؛به گزارش خبرآنلاین، شرکت های بزرگ تکنولوژی های ، تولیدکننده های کالاهای لاکچری و افرادی که در املاک سرمایه گذاری کردند، بیشترین درآمد را در سال 2017 کسب کردند. همچنین مدیران عامل شرکت های تجارت الکترونیک و رسانه های اجتماعی در لیست افراد برتر پردرآمد فوربس و بلومبرگ در سال 2017 قرار دارند. همزمان با افزایش ثروت سرمایه گذاران فناوری آمریکایی، سرمایه گذاران چینی و برند های لاکچری اروپایی نشان دادند که می توانند درآمدهای بیشتری را نسبت به بقیه ثروتمندان جهان کسب کنند. 

 

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در 20 دسامبر، جف بزوس، مدیرعامل آمازون بیشترین درآمد را در سال داشت. به طوری که پولدار ترین فرد 2017 شناخته شد. ارزش خالص او در سال گذشته 35 میلیون دلار افزایش داشت و به بیش از 100 میلیارد دلار رسید.  بزوس پس از افزایش درآمدش در سه ماهه سوم سال 2017، ماه اکتبر از بیل گیتس پولدار ترین فرد جهان جلو زد.

 

در سال جاری، بزوس یک شرکت بزرگ تهیه غذا را خریداری کرد . او اعلام کرد که آمازون در سال 2018 قرار است یک ستاد دوم را راه اندازی کند که حدود 50 هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد. آمازون 238 دعوت نامه از شهرها و ایالت های مختلف آمریکای شمالی برای مکان دوم ستاد این شرکت دریافت کرده است. توریست فضایی ایده بزرگ دیگر بزوس است. در دسامبر، شرکت هوا و فضای بزوس برای آزمایش، کپسول بدون سرنشین ارسال کرد.

هوی کای یان، تاجر چینی، بیشترین درآمد را در سال 2017 بعد از بزوس داشت. او حدود 28 میلیون دلار دریافتی داشته است. هوی مشاور املاک و مدیرعامل گروه اورگرند است. با توجه به اینکه همچنان بیل گیتس، مدیرعامل مایکروسافت دومین فرد پولدار جهان است و هوی با ارزش خالص 34 میلیارد دلار در جایگاه 22 ام جهان و سوم کشور چین قرار دارد، درآمدش در سال گذشته 350 درصد افزایش داشته است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در سال 2017، 23 میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرد و در حال حاضر ارزش خالص او 71.7 میلیارد دلار است. برای زاکربرگی که هنوز 33 سال سن دارد، شایعاتی در خصوص حضور او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا به گوش می رسد. کاربر نرم افزار دانشجوی انصرافی هاروارد در ماه ژوئن 2017، به سقف 2 میلیارد نفر رسید. این نرم افزار آنقدر قدرتمند شده است که گفته می شد تأثیر نامطلوبی بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016  داشت. مارک زاکربرگ در حال حاضر پنجمین فرد پولدار جهان است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.