پول یک‌سری افراد بدبخت در موسسات مالی غیرمجاز مانده

نعمت احمدی:به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز برای موسسات بانکی یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است.

عصر بانک؛یک حقوقدان گفت: به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است چون ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اگر خلافی ماشین از سقفی بگذرد جلوی شما را در خیابان می‌گیرند یا اگر بقالی یا آرایشگاه بدون مجوز، باز کنید درب آن را می‌بندند. پس این واژه غیرمجاز و غیررسمی قابل قبول نیست و بیشتر قصه است.

 

نعمت احمدی، کارشناس حقوقی در گفت‌وگو با ایلنا، در خصوص موسسات  مالی و غیرقانونی نامیده شدن آنها از سوی برخی مقامات اقتصادی و بانکی، گفت:‌ به کار بردن واژه غیرقانونی، غیررسمی و غیرمجاز یک فرافکنی و یک دروغ اقتصادی بزرگ است چون ما در کشوری زندگی می‌کنیم که اگر خلافی ماشین از سقفی بگذرد جلوی شما را در خیابان می‌گیرند یا اگر بقالی یا آرایشگاه بدون مجوز، باز کنید درب آن را می‌بندند. پس این واژه غیرمجاز و غیررسمی قابل قبول نیست و بیشتر قصه است.

 

این کارشناس حقوقی ادامه داد: این قصه را یک تیم اقتصادی درست کرده‌اند که درسال‌های گذشته حاکم بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: این اتاق فکر یک آبشخور داشته است. زمان تحریم‌ها وقتی نمی‌توانستند پول‌ها را جابجا کنند یا نمی‌خواستند پول‌ها در بانک‌های رسمی کشور باشد به اسم موسسات مالی این حیاط خلوت‌ها را درست کردند و بسیاری از پول‌های مسئله‌دار آنجا رفت. اگر تحقیق و تفحص بگذارند و آنها را بررسی کنند که از ابتدا با چه پول‌هایی تشکیل شده و کدام افراد به موقع پول‌های بهداشتی شده خود را از آن خارج کردند و پول یک سری افراد بدبخت آنجا مانده خیلی از مسائل روشن می‌شود.

 

احمدی تصریح کرد: در واقع  نه کلاهبرداری بلکه تقلب صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.