سیستان و بلوچستان بیش از ١٢٤٣ میلیارد ریال از بانک صادرات ایران تسهیلات دریافت کرد

​بانک صادرات ایران در راستای عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی، کمک به ایجاد اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش سطح رفاه عمومی و بهبود شاخص های سلامت در استان سیستان و بلوچستان طی ٦ ماه ابتدای سال جاری با پرداخت ٦٦٢٩ فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر ١٢٤٣ میلیارد ریال از بخش های مختلف اقتصادی حمایت کرد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، مدیریت شعب بانک صادرات سیستان و بلوچستان در نیمه اول سال ٩٦ برای حمایت از رونق تولید و اشتغال در بخش مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، اعطای تسهیلات در قالب عقود مختلف و وام های قرض الحسنه تعداد ٦٦٢٩ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٢٤٣ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 

بنا بر این گزارش، سهم وام های قرض الحسنه پرداخت شده از این میزان، همچون وام های ازدواج، اشتغالزایی معرفی شدگان سازمان های حمایتی و مشاغل خانگی با ٤٢٣٣ فقره وام به مبلغ ٤٠٦ میلیارد ریال بوده است.

همچنین اهتمام فراوان به مسکن اقشار ویژه (خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران) منجر به اعطای ١١٩ فقره تسهیلات شده است. نوسازی مسکن روستایی با اعطای ٥٦٦ فقره، مسکن حوادث قهری با پرداخت ٨٥ فقره و عقود مختلف ( مضاربه، مرابحه، مشارکت و خرید دین) جمعا با ١٦٢٦ فقره از جمله سایر بخش های مورد توجه در پرداخت تسهیلات در این استان بوده است.

٤٣٠ میلیارد ریال تسهیلات برای تجهیز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

علاوه بر این، بانک صادرات استان سیستان و بلوچستان با اعطای ٤٣٠ میلیارد ریال تسهیلات، واحدهای بهداشتی درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را تجهیز کرد.

بنا بر این گزارش، با مشارکت مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان مبلغ ٤٣٠ میلیارد ریال تسهیلات جهت تجهیز و نوسازی امکانات فنی و خدماتی واحد های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعطا شد. این دانشگاه، خدمات درمانی، بهداشتی و سلامت بخش اعظم جمعیت استان در شهر های خاش، میرجاوه، سراوان، چابهار و کنارک را پوشش می دهد. دانشگاه مذکور با دارا بودن هفت دانشکده و حدود ٤٦٣٢ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، مسئولیت آموزش حرفه ای پزشکی و پیراپزشکی را بر  عهده دارد.

گفتنی است، پیشتر بانک صادرات ایران دراحداث بیمارستان ٢٠٠ تخت خوابی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با پرداخت تسهیلاتی بالغ بر ٢٠٠ میلیارد ریال نقش مهمی در حمایت از نظام سلامت در این استان بر عهده گرفت.

شایان ذکر است، مانده سپرده های شعب بانک صادرات ایران در استان سیستان و بلوچستان تا پایان شهریور ماه سال ٩٦ از ١٤ هزار و ٤٧٧ میلیارد ریال فراتر رفت که بیش از ١٥ درصد مانده سپرده های نظام بانکی دراین استان را شامل می شود در عین حال مانده تسهیلات(جاری و غیر جاری) بانک صادرات استان سیستان و بلوچستان تا مدت یاد شده از ٥٥٠٩ میلیارد ریال بیشتر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.