اجرای پایلوت پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا سه ماه آینده

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: قرار است پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا سه ماه آینده به صورت پایلوت در تعدادی از شهر‌ها اجرایی شود.

عصر بانک؛مرتضی ضامنی، سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: موضوع پرداخت الکترونیکی کرایه در چند سال گذشته در تهران و اصفهان به اجرا در آمد اما با شکست مواجه شد.

 

وی افزود: تاکسیرانان در اصفهان برای تجهیز ماشین به دستگاه برای پرداخت غیر نقدی باید 4 میلیون تومان هزینه می کردند که این موضوع باعث شد تا رانندگان کرایه نقدی دریافت کنند چرا که این دستگاه بار مالی زیادی داشت و از سوی دیگر در درآمد رانندگان تغییری ایجاد نمی کرد.

 

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان کرد: قرار است از سه روش کارت شهروندی، شبکه شتاب و بارکدخوان برای پرداخت غیر نقدی کرایه در تاکسی ها، استفاده کرد که در جریان  بررسی و فراهم کردن امکانات آن هستیم.

 

وی با بیان اینکه اجرایی کردن پرداخت غیرنقدی به صورت جزیره‌ای در گذشته کارایی نداشته است، ادامه داد:مشوق‌هایی را برای اجرایی کردن پرداخت غیرنقدی کرایه تاکسی در نظر می‌گیریم تا تاکسیرانان ترغیب به استفاده از آن شوند.

 

ضامنی با تاکید بر اینکه برای کسانی که بیشترین تراکنش را دارند جوایز ویژه‌ای در نظر می گیریم، افزود: در نظر داریم هزینه‌ای از تاکسیرانان در قبال تجهیز  تاکسی‌ها به این دستگاه‌ها برای پرداخت غیر نقدی دریافت نکنیم.

 

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پایان بیان کرد: قرار است پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی تا سه ماه آینده به صورت پایلوت در تعدادی از شهر‌ها اجرایی شود و پس از آن در سراسر کشور به اجرا در آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.