توضیحات بانک رفاه به دو ابهام درباره عملکرد و حقوق مدیرعامل

بانک رفاه کارگران در واکنش به خبر منتشر شده در یکی از رسانه ها در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عمکردش در واگذاری سهام یک شرکت واکنش نشان داد.

عصر بانک؛در پی درج خبری با عنوان «انتصاب یک نجومی‌بگیر در بانک ملت/ رفت و آمد 4 مدیرعامل در 4 سال» بانک رفاه کارگران در مورد حقوق مدیرعامل این بانک و عمکردش در واگذاری سهام یک شرکت و در مورد این خبر واکنش نشان داد.

 

پیرو درج مطلبی تحت عنوان «انتصاب یک نجومی بگیر در بانک ملت» که در آن اتهاماتی نادرست علیه بانک رفاه کارگران و محمدعلی سهمانی مدیرعامل این بانک مطرح شده است، بانک رفاه کارگران توضیحاتی ارائه کرده است.

1- پذیرش مدیریت بانک رفاه کارگران از سوی محمدعلی سهمانی در تیرماه 1395، پس از اعمال قوانین جدید در موضوع میزان پرداختی به مدیران سیستم بانکی بوده است. لذا اطلاق مدیر نجومی به نامبرده، نه تنها نادرست، بلکه در تضاد با شآن حضور وی در بانک رفاه است.

 

2-درباره واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات لازم به توضیح است سهام مذکور در قبال پرداخت تسهیلات، در توثیق بانک رفاه بوده است که پس از عدم وصول مطالبات به رغم اخطارهای مکرر، این سهام مطابق موازین قانونی به نفع بانک تملیک و نهایتا با طی تشریفات قانونی و در فرآیندی شفاف از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه شد که به تائید مراجع ذی صلاح رسیده است.

 

امیدواریم زیرسوال بردن این اقدام بانک رفاه، ناشی از کم اطلاعی نویسندگان از جزییات موضوع بوده باشد. چرا که رسانه ها همواره از جمله مدافعان برخورد قاطع با بدهکاران بزرگ بانکی بوده و اقدام بانک رفاه نیز در همین راستا و در جهت استیفای حقوق خیل عظیم کارگران کشور به عنوان صاحبان اصلی بانک رفاه بوده است.

 

3-تغییرات مدیریتی بویژه در بنگاه های اقتصادی بعضا در تضاد با منافع برخی افراد و گروه ها است. از رسانه ها انتظار می رود به هنگام تحلیل چنین تغییراتی، اجازه ندهند اعتبار بدنه مدیران متخصص و خدوم و نیز اعتماد مردم به سیستم بانکی در هیاهوی مبتنی بر اطلاعات نادرست و بعضا با منابعی مجعول خدشه دار شود.

 

منبع : ایبنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.