غرامت حادثه دیدگان اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی چهارشنبه پرداخت می شود

نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا از سفر به استان هرمزگان برای پرداخت خسارت حادثه‌دیدگان واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان دختر در چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بیمه دانا ، دکتر بیژن صادق در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از حادثه رخ داده گفت: راننده و شرکت خودرویی، تحت پوشش بیمه شخص ثالث بیمه دانا بوده‌اند. ما به تمام تعهداتمان عمل خواهیم کرد، لذا از ساعات اولیه حادثه، مسئولان بیمه دانا در استان فارس در محل حادثه و در بیمارستان حضور پیدا کردند و به بررسی ابعاد مسئله پرداختند.

 

دکتر صادق افزود: متأسفانه در این سانحه 7 دانش‌آموز و 2 تن از دیگر سرنشینان خودرو جان باختند، 2 نفر قطع عضو و 2 نفر قطع نخاع شده‌اند، بر این اساس و با توجه به تعهداتی که در بیمه‌نامه راننده و شرکت حمل و نقلی وجود دارد، در اولین فرصت یعنی چهارشنبه هفته جاری با حضور در استان هرمزگان، بخشی از غرامت را به خانواده‌های جانباختگان  به صورت علی الحساب پرداخت خواهیم کرد.

مدیرعامل بیمه دانا اظهار داشت: با توجه به اینکه این سانحه در ماه حرام اتفاق افتاده است دیه جان‌باختگان به میزان 280 میلیون تومان پرداخت خواهد شد و همچنین خسارات مربوط به نقص عضو، قطع نخاع و خسارت دیگر آسیب‌دیدگان نیز پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد:‌ این پول‌ها به هیچ وجه نمی‌تواند آثار رقت‌انگیز حادثه ر ا جبران کند، اما امیدواریم تا حدودی برای مصدومان و خانواده‌های عزیز از دست داده کمک‌کننده باشد.

دکتر صادق تصریح کرد: اتفاقی که افتاد، هر چند لزوم توسعه فرهنگ بیمه‌ای را بیش از پیش یادآوری می کند ، اما باید در راستای حفظ سرمایه های کشور بیشتر بر زیر ساخت ها متمرکز شد و قوانین و اصول ایمنی را رعایت کرد.

مدیرعامل بیمه دانا در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران در خصوص آثار هزینه‌هایی که صنعت بیمه برای کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای می‌پردازد، اظهار داشت: صنعت بیمه هزینه‌هایی را برای تجهیز اورژانس‌ها ،کاهش نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای،کنترل و پیشگیری از حوادث پرداخت می‌کند و انتظار می رود با توجه به هزینه های انجام شده در حفظ سرمایه ها کوشا باشیم تا در آینده شاهد اتفاقات ناگوار این چنینی نباشیم.

وی در خصوص ارزیابی وضعیت حوادث جاده‌ای گفت: بیش از 18 سال است که بیمه دانا ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را تحت پوشش بیمه قرار داده و نسبتاً در این حوزه خسارات کمی داشته‌ایم و همواره با ارائه خدمات مناسب به ناوگان حمل و نقل سعی کرده ایم رضایت آنها را جلب کنیم. .

دکتر صادق درباره برآورد کلی خسارت سانحه واژگونی اتوبوس، گفت:‌برآورد کلی خسارت را نداریم، اما 9نفر جان باختند که باید به هریک 280 میلیون تومان دیه پرداخت شود و بعضاً خسارت نقص عضو و قطع نخاع می‌تواند بیش از دیه کامل یک فرد باشد، در رابطه با مجروحین نیز متناسب با خسارت وارده، پرداخت‌ها انجام می‌شود.

وی همچنین در خصوص مشارکت شرکت‌های بیمه در اصلاح شیوه‌نامه‌های آموزش و پرورش و نیروی انتظامی برای کاهش حوادث گفت: بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران همواره به این مسئله توجه داشته‌اند و بدون تردید همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش و سایر نهادها در اصلاح شیوه‌نامه‌ها خواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.