رونمایی از اولین کانتینر دیتاسنتر ماژولار تولید داخل کشور

مدیرعامل یک شرکت تولید کننده‌ی تجهیزات سلف سرویس بانکی در مراسم رونمایی از اولین کانتینر دیتاسنتر ماژولار تولید داخل کشور و در حضور تنی چند از مدیران معاونت ارتباطات الکترونیک سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفت: مسوولان و سازندگان تجهیزات ماژولار در داخل کشور، مسیر جدیدی برای مراکز داده به وجود آورده‌اند.

عصر بانک؛مهندس فرهاد رحیمی در نشست خبری رونمایی از محصول جدید شرکت نارین تک فرتاک یعنی اولین کانیتینر دیتاسنتر ماژولار که با حضور تنی چند از مدیران معاونت ارتباطات الکترونیک سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از دیتاسنترهای کانتینری در همه‌ی سازمان‌ها و مراکز مهم از جمله بانک‌ها و به ویژه سازمان‌هایی که اطلاعات آنها بسیار حساس و حیاتی است باید در اولویت اول قرار گیرد.

 

وی با اشاره به مزایای استفاده از این دیتاسنترها و اهمیت آنها به ویژه در بحث پدافند غیرعامل، توضیح داد: زمان تولید تا بهره‌برداری این دیتاسنترها بسیار کوتاه است و قابلیت توسعه و انعطاف پذیری آن‌ها از مزیت‌های استفاده از این محصول به شمار می‌رود.

 

وی گفت: استفاده از دیتاسنترهای کانتینری به طور رسمی از سال 2007 در دنیا شروع شد که البته قابلیت تحرک آن‌ها از مهمترین ویژگی‌هایش محسوب می‌شود.

رییس هیات مدیره‌ی شرکت نارین تک فرتاک با بیان اینکه پراکندگی، قابلیت جابه جایی این دیتاسنترها بحث امنیت آنها را افزایش داده است، تاکید کرد: اگر دیتاسنترها در جای ثابتی قرار گیرند طبیعی است که قابلیت شناسایی داشته و به دلیل برخی حوادث، امکان از بین رفتن آنها وجود دارد، ولی اگر متحرک باشند امکان ردیابی آنها وجود ندارد و امنیتشان به میزان بسیار زیادی افزایش می‎یابد.

 

رحیمی، ویژگی مهم دیتاسنترهای کانتینری جدید را ماژولار بودن آن دانست و افزود: تیم R&D شرکت بررسی‌های لازم را در سراسر جهان انجام داده و بعد از انجام تحقیقات مورد نیاز دیتاسنتر کانتینردار با قابلیت ماژولار بودن آن طراحی شد که به جرات می‌توان گفت این محصول نمونه‌ای در جهان ندارد.

 

وی ادامه داد: محصولاتی که در دنیا در این زمینه طراحی شده محدودیت‌هایی داشت، ولی محصول تولیدی ما با توجه به قابلیت ماژولار بودن آن فاقد محدودیت‌های نمونه مشابه آن در دنیاست.

وی با بیان اینکه کارهای ثبت صنعتی این محصول در حال انجام است، قیمت آن را هم یک‌هفتم (1/7) قیمت نمونه‌های خارجی آن عنوان کرد و در عین حال افزود: همه‌ی استانداردهای دیتاسنترهایی که در دنیا مطرح است در محصول ما نیز لحاظ شده است.

 

مدیرعامل شرکت نارین تک فرتاک، در عین حال بیان کرد: البته در رابطه با دیتاسنترهای کانتیردار، شرکت‌های دیگری در ایران فعالیت کردند ولی استانداردهای نسل یک و دوی دیتاسنترهایی که در دنیا مطرح است در آنها استفاده نشده است، ولی در محصول ما که صفر تا صد آن در کارخانه‌ی خودمان تولید شده است، همه‌ی استانداردها رعایت شده و سعی کردیم بالای 90 درصد تجهیزات آن تولید داخل باشد.

 

رحیمی با بیان اینکه با 11 بانک قرارداد رسمی به منظور تامین محصولاتشان داریم، یکی از برنامه‌های مهم این شرکت را صادرات محصول اعلام کرد.

 

وی پیش بینی کرد که تا سال 2020 سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و یا هر موسسه‌ای که از مراکز داده استفاده می‌کند باید از این محصول استفاده کند.

 

رییس هیات مدیره‌ی شرکت نارین تک فرتاک همچنین اظهار کرد: مراکز داده‌ی ماژولار رویکردی مبتنی بر ماژول‌های پیش ساخته یا روشی برای دستیابی ماژولار به زیرساخت مراکز داده است و بهترین ایده‌ها را برای طراحی، قابلیت اطمینان در یک پکیج پیش ساخته، قابل تکرار و بهینه را ارائه می‌دهد.

 

وی در پایان تاکید کرد: همه‌ی مزایای این دیتاسنتر باعث می‌شود صاحبان مراکز داده به فکر بهینه‌سازی استراتژی سازمانی افتاده و مراکز داده خود را مورد بازبینی قرار دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.