با حمایت بانک اقتصادنوین محیط‌بانان برگزیده استان تهران تجلیل شدند

طی مراسمی و با حمایت بانک اقتصادنوین از ایثارگری‌ها و تلاش‌های محیط‌بانان برگزیده اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تجلیل شد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، حسن معتمدی مدیرعامل این بانک در مراسم بزرگداشت محیط‌بانان نمونه استان تهران که با حضور حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، دباغ شهردار منطقه سه تهران، قائم ‌مقام و معاونین بانک اقتصادنوین و جمعی از محیط‌بانان استان تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به نقش بانک اقتصادنوین در حوزه محیط زیست گفت: بانک اقتصادنوین با درک اهمیت ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، تاکنون در بخش‌های مختلفی در این حوزه حضور یافته که محیط زیست از جمله این حوزه‌ها است.

 

وی اظهار داشت: بانک اقتصادنوین تعاملات تاثیرگذاری با سازمان حفاظت محیط زیست برقرار کرده است که تجلیل از محیط‌بانان حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، ساخت پردیس نوین با کاشت 9 هزار اصله نهال در پارک پردیسان و راه‌اندازی نخستین شعبه سبز نظام بانکی از جمله این اقدامات است.
معتمدی گفت: در کنار این اقدامات بانک اقتصادنوین در قالب بسته‌های ترویجی نیز اقدام به فرهنگ‌سازی در میان پرسنل بانک، خانواده ایشان و مشتریان خود در بحث حفاظت محیط زیست کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حفاظت محیط زیست لازم است از توان آحاد مختلف مردم استفاده شود گفت: در گذشته تصور این بود که حفاظت محیط زیست صرفا بر عهده دولت می‌باشد که خوشبختانه با فرهنگ سازی صورت گرفته این تفکر در حال اصلاح است و امروز شاهدیم گروه های مردمی در حوزه حفاظت محیط زیست و فرهنگ سازی در این حوزه نقش موثری ایفا می‌کنند.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین قدردانی از محیط بانان را مایه افتخار این بانک دانست و گفت: قدردانی از محیط‌بانان فرصت مغتنمی است که نصیب بانک اقتصادنوین گردیده و این بانک با افتخار از محیط بانان قدردانی می‌کند.

محمد هادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در نخستین مراسم تجلیل از محیط‌بانان استان تهران، اظهار داشت: عدم حمایت از محیط‌بان قصور ما است، بنابراین محیط زیست طبق وظیفه خود باید مواجهه با تخلفات را به حداقل برساند تا محیط‌بانان، در فضایی آرام و حرفه‌ای به کار خود بپردازند.

  تقدیر از مسوولیت پذیری اجتماعی بانک اقتصادنوین

وی گفت: طی سال های گذشته شاهد بیشترین کشفیات در سطح استان بودیم، همچنین میزان برخورد با متخلفان نیز افزایش داشته است، اما این اقدامات به هیچ عنوان یک راهکار نهایی نیست و باید فرهنگ حفاظت از محیط زیست را در جامعه ارتقاء دهیم.

حیدرزاده گفت: علی‌رغم محدودیت مالی دولت، اقداماتی در جهت بهبود وضعیت معیشت محیط‌بانان و کارکنان محیط زیست انجام شده، اما همچنان تا شرایط ایده‌آل فاصله داریم.

حیدرزاده تصریح کرد: در مراسم امروز، ضمن قدردانی از زحمات محیط‌بانان استان تهران، از 30 نفر از این عزیزان قدردانی می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: محیط بانان استان تهران در گرمای بالای 50 درجه کویر و سرمای زیر صفر درجه فیروزکوه به حفاظت از عرصه‌های تحت حفاظت محیط زیست می‌پردازند و من در اینجا از این فرصت استفاده و صمیمانه از تمامی محیط‌بانان قدردانی می کنم.

در ادامه این مراسم به پاس قدردانی از تلاش های حسن معتمدی در توسعه فرهنگ محیط زیست، لباس محیط بان افتخاری به مدیرعامل بانک اقتصادنوین اهدا شد.

عملکرد محیط‌بانان در کشفیات شکار و صید، برخورد با تصرفات و ساخت و سازهای غیر مجاز، رعایت نظم و انضباط و سلسله مراتب اداری و بازدید و پایش مستمر مناطق تحت مدیریت از جمله شاخص های انتخاب محیط‌بانان برتر استان می باشد.

گفتنی است محیط‌بانان پاسداران منابع طبیعی و ناجیان محیط زیست هستند و برای حراست و صیانت از سرمایه‌های ملی ایران جان شیرین خود را بر کف می‌گیرند تا از فعالیت متجاوزان و متخلفان جلوگیری کنند و تاکنون 119 نفر از محیط‌بانان در جریان درگیری‌های مسلحانه با شکارچیان در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست جان خود را از دست داده‌ و به مقام رفیع شهادت نائل شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.