افتتاح مرکز داده‌های بانکی در بانک اقتصاد نوین

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین گفت: تمامی سازمان‌های پیشرو دنیا،‌ امکانات خود را در سه بخش طراحی سازمان، سرمایه انسانی و توجه به زیرساخت‌های «فناوری اطلاعات» معطوف می‌دارند که این نشانگر اهمیت بخش فناوری اطلاعات در سازمان‌های بزرگ جهانی است.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک اقتصاد نوین حسن معتمدی در مراسم افتتاح مرکز داده پردیس این بانک با اشاره به اهمیت ایجاد این مرکز اظهار کرد: باید به این موضوع اذعان داشت که بدون توجه به موضوع فناوری اطلاعات در دنیای بانکداری، رقابت عملا امکان‌پذیر نیست و برای رسیدن به نقطه مطلوب در این بخش، باید به صورت هماهنگ در زیربخش‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار و زیرساخت‌های ارتباطی سرمایه‌گذاری و تلاش کرد. مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت عمل به استاندارد‌های جهانی بانکداری در حوزه فناوری افزود:‌ کمیته‌های جهانی به تمامی بانک‌ها توصیه‌هایی در این بخش ارائه می‌دهند که بانک اقتصادنوین این توصیه‌ها را مقررات الزام‌آور و ضروری تلقی می‌کند و استانداردهای جهانی ارائه شده را در سازمان خود مدنظر قرار داده است.

 

از دیگر سو بانک مرکزی نیز دستورالعمل‌های مشخصی را در بحث ایمنی و ظرفیت مراکز داده بانکی کشور ارائه کرده است که بانک اقتصادنوین خود را ملزم به تبعیت از این دستورالعمل‌ها می‌داند. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، با بهره‌مندی از این مرکز می‌توان به قاطعیت گفت که امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در ایجاد و به کارگیری مراکز داده استاندارد و به روز در سراسر کشور، رتبه نخست را داریم و علاوه بر بهره‌مندی از مراکز داده سه گانه اصلی، پشتیبان و اضطراری، می‌توانیم ادعا کنیم که این مراکز از استانداردهای کیفی بسیار بالایی نیز برخوردارند. زهرا میرحسینی، معاون فناوری اطلاعات بانک اقتصادنوین نیز در این مراسم گفت: در سازمان‌های پیشرو، مراکز داده، زیرساختی حیاتی و شالوده‌ای مهم هستند که اهمیت این مراکز در بانک‌ها و موسسات مالی بیش از دیگر سازمان‌ها است.

  تقدیر از مسوولیت پذیری اجتماعی بانک اقتصادنوین

 

تا آنجا که بانک مرکزی و سازمان پدافند غیرعامل، استانداردهای ویژه‌ای را برای این مراکز تعریف و اعلام کرده‌اند. مهندس میرحسینی استفاده از با کیفیت‌ترین برندها در تجهیزات، رعایت بالاترین استانداردها و صرف مناسب‌ترین هزینه را از جمله ویژگی‌های بارز این پروژه برشمرد که دستاورد بزرگی برای بانک اقتصادنوین به شمار می‌رود. در پایان این مراسم مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره بانک اقتصادنوین از زهرا میرحسینی معاون فناوری اطلاعات بانک اقتصادنوین، کریم نیکوکار معاون اداری و پشتیبانی، مهندس بهمنیار، مدیر مهندسی زیرساخت، علی احمدی رئیس اداره تدارکات و پشتیبانی، محمدرضا امینی مدیرعامل شرکت خدمات و پشتیبانی، مسعود مروج معاون توسعه و عمران این شرکت و تنی چند از پیمانکاران پروژه قدردانی کردند.

 

 

/دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.