گوگل از «خرید» شما هم سر درمی آورد

گوگل در اقدام بحث برانگیز، کاربران اینترنت را در خرید آنلاین حتی پس از آنکه آفلاین شدند ردیابی می کند.

عصر بانک؛به گزارش مهر، نیوز فکتور در گزارشی نوشت: استفاده از هوش مصنوعی یا همان یادگیری ماشینی به بازاریابها کمک می کند که بهتر از گذشته، موفقیت تبلیغاتشان را در دنیای وب دنبال کنند. در واقع آنها حالا می توانند بفهمند که آیا مشتریان پس از مشاهده تبلیغات، از طریق کارت اعتباری خود محصولی خریداری می کنند یا نه، حتی زمانی که آفلاین شده باشند.

 

این امکان منحصربفرد توسط گوگل و با نام Google Attribution به دنیا ارایه شده و به بیان ساده می توان گفت این شرکت به دنبال آن است که بفهمد مشتریان چه زمان و چرا پول خود را برای محصولی خاص خرج می کنند.

 

همزمان حامیان حریم شخصی و بسیاری از کاربران اینترنتی که از این طریق خرید می کنند نگرانی هایی را در این خصوص مطرح کرده اند زیرا به گفته آنها اکنون گوگل می تواند رفتار مشتریان را از زمانی که نخستین جستجو را انجام می دهند تا نهایی کردن خرید زیر نظر قرار دهد.

 

این امکان جدید فعلا به صورت نسخه اولیه (بتا) در جریان برگزاری کنفرانس Marketing Next در سانفرانسیسکو به دنیا معرفی شده است.

 

معاون بازاریابی و امور تجاری گوگل اعلام کرد که این نوآوری امکان منحصربفردی را برای بازاریابان فراهم می کند که تأثیر تبلیغاتشان را بدون پرداخت هزینه اضافی مورد بررسی دقیق قرار دهند.

 

ابزار جدید گوگل از داده های به دست آمده از اپلیکیشن هایی همچون AdWords، Google Analytics و DoubleClick Search برای درک بهتر رفتار مشتریان در دنیای وب استفاده می کند.

 

البته گوگل اعلام کرده که حتی پس از پایان دوره ارایه اولیه، این امکان برای تمامی بازاریابان قابل استفاده نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.