استفاده از فاینانس بانک شهر مهم ترین عامل پویایی پروژه های عمرانی شیراز

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: استفاده از فاینانس بانک شهر در تحرک پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز در سال 95 بسیار موثر بوده به نحوی که هیچ یک از پروژه‌های شهرداری متوقف نشده است.

عصر بانک؛به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر،  رضا محمدیان با بیان این مطلب افزود: امسال درآمد شهرداری شیراز از طریق عوارض به دلیل رکود در بازار ساخت و ساز بسیار کاهش یافته بود، اما با استفاده از فاینانس بانک شهر، هیچ یک از پروژه‌های شهرداری شیراز متوقف نشد.

 

وی به تصویب مصوبه‌ای در شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر استفاده شهرداری این شهر  از فاینانس بانک شهر اشاره کرد و افزود: بنا بر این مصوبه قرار شد در مدت دو سال، 13 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک شهر در اختیار شهرداری شیراز قرار گیرد به نحوی که 70 درصد آن به صورت تهاتر عوارض و املاک و 30 درصد به صورت نقدی به بانک بازگردانده شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: 70 درصد تسهیلاتی که باید در قالب تهاتر عوارض و املاک به بانک عودت شود در واقع املاک شهرداری است که با کارشناسی هیات ارزیاب در ازای پولی که از بانک شهر در قالب تسهیلات در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد به بانک شهر واگذار شود و 30 درصد نیز بودجه سنواتی شهرداری است و باید به عنوان بازپرداخت وام، استفاده شود.

محمدیان خاطرنشان کرد: این رویکرد و استفاده از فاینانس بانک شهر در چند سال گذشته به ویژه امسال که درآمد شهرداری شیراز از طریق عوارض به دلیل رکود در بازار ساخت و ساز بسیار کاهش یافته بود در تحرک پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز بسیار موثر بود و سبب شد هیچ یک از پروژه‌های شهرداری متوقف نشود.

به گفته وی پروژه‌های عمرانی مختلف در سطح شهر از جمله تقاطع میدان معلم، پروژه بزرگ پل کابلی میدان ولی‌عصر(عج)، پروژه کوهسار، تقاطع سردار شهید عبدالله رودکی، پروژه قطار شهری و غیره از محل فاینانسی که توسط شهرداری شیراز از بانک شهر گرفته شد پیشرفت بسیار مناسبی داشتند.

محمدیان با بیان اینکه شرکت‌های زیر مجموعه بانک شهر برخی خریدهای تجهیزات و اقلام مورد نیاز شهرداری شیراز که در قالب همین تهاتر می‌گنجد را انجام می‌دهند عنوان کرد: برخی خریدهای خارجی شهرداری شیراز مانند خرید اتوبوس، خرید ماشین‌آلات، خرید تجهیزات آتش‌نشانی و خرید کارخانه آسفالت جدید شهرداری نیز از همین طریق انجام شده است.

وی با تاکید بر این‌که خدمات نوین بانک شهر به منظور تسریع و سهولت مراجعات بانکی شهروندان است گفت: این خدمات ناشی از ابتکاراتی است که بانک شهر برای ارائه خدمات مدرن و متفاوت در نظر گرفته که با استقبال و اطمینان شهروندان نیز مواجه شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.