رئیس کل بیمه مرکزی از شرکت بیمه دی بازدید کرد

شرکت بیمه دی با آغاز سیزدهمین سال تاسیس خود، میزبان رئیس کل بیمه مرکزی، مدیران عامل شرکت های بیمه و برخی فعالان صنعت بیمه کشور بوده و مورد بازدید و ارزشیابی آنان قرار گرفت.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بیمه دی، امروز صبح و با حضور عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی جلسه کاری خود را با حضور مدیران شرکت های بیمه و برخی فعالان صنعت بیمه کشور در شرکت بیمه دی برگزار کرد.

 

قابل ذکر است که در این جلسه رئیس کل بیمه مرکزی بر تقویت جایگاه ایمنی، پیشگیری از خسارت و ارزیابی ریسک در صنعت تاکید کرد و از تدوین آیین نامه حاکمیت شرکتی خبر داد و گفت: این آیین نامه در جهت حمایت از حقوق بیمه گذاران و سهامداران جزء تدوین شده است و در مراحل نهایی قرار دارد که به زودی در شورای عالی بیمه مطرح می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگر سخنان خود از مدیران عامل شرکت های بیمه خواست، ایمنی و پیشگیری از خسارت و ارزیابی ریسک را در شرکت های خود تقویت کنند.

 

دکتر همتی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع و نیز مسائل مربوط به حسابرسی و تطبیق، ایجاد کمیته های مرتبط زیر نظر هیات مدیره شرکت های بیمه در آیین نامه حاکمیت شرکتی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با توجه به نقش اساسی صنعت بیمه در بقای چرخه اقتصادی کشور، اهمیت ارزیابی ریسک بیش از پیش احساس می شود و در زمان بروز خسارت، همه نگاه ها به سمت صنعت بیمه خواهد بود به همین منظور وظیفه صنعت بیمه است که در مراحل اولیه و قبل از صدور بیمه نامه با بازدید کارشناسی نسبت به ارزیابی صحیح ریسک اقدام نماید و عدم رعایت موارد ایمنی را جهت پیشگیری از خسارات احتمالی اعلام و در ارزیابی ریسک لحاظ کند.

 

دکتر همتی با اشاره به روند بهبود وضعیت صنعت بیمه و تقدیر از شرکت های بیمه بابت کاهش رقابت های ناسالم گفت: اگر صنعت بیمه با همین روند تعاملی و همکاری پیش رود می توان انتظار آینده ای بهتر برای رسیدن به اهداف عالیه این صنعت متصور شد.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: تمام سعی ما باید اجرای برنامه هایی در راستای دفاع از حقوق بیمه گذاران و افزایش اعتماد عمومی به صنعت بیمه باشد که درنهایت منجر به افزایش ضریب نفوذ بیمه شود.

وی با اشاره به تصویب میزان سرمایه مورد نیاز شرکت های بیمه در هیات وزیران از شرکت های بیمه خواست، تمهیدات لازم برای تامین حداقل سرمایه لازم تا پایان سال 96 را فراهم سازند.

 

دکتر همتی همچنین از برگزاری آزمون ماهانه نمایندگی وکارگزاری از سوی بیمه مرکزی خبر داد و گفت: به منظور حمایت از حقوق شرکت های بیمه و علاقه مندان به فعالیت در صنعت بیمه، از این پس بیمه مرکزی از طریق پژوهشکده بیمه به طور ماهانه این آزمون ها را برگزار میکند و شرکت های بیمه می توانند از میان قبول شدگان در این آزمون ها استفاده کنند که به زودی جزییات آن اعلام می شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار که هفته آینده با هماهنگی بیمه مرکزی، بانک مرکزی و سازمان های حسابرسی و امور مالیاتی برگزار می شود گفت: شرکت های بیمه ملزم به ارائه صورت های مالی بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری IFRS شده اند و باید گزارش های مالی خود را بر این اساس تنظیم کنند.

دکتر همتی در ادامه گفت: شرکت های بیمه اگر استاندارد 28 را رعایت کنند بخش عمده ای از استانداردهای IFRS نیز انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش و در ابتدای این جلسه، سید مجید بختیاری مدیرعامل شرکت بیمه دی نیز ضمن عرض خوش آمد گویی به حضار و عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) با ارائه گزارش عملکرد سه ساله در این شرکت گفت: فعالیت جدید بیمه دی با مدیریت جدید از سال 92 آغاز شد به طوری که باید اذعان داشت؛ شرایط سختی بر فضای این شرکت حاکم بود، بنابراین گروهی کارآمد منسجم شد تا منجر به رونق امروز شرکت بیمه دی شود.

وی با اشاره به برخی از دستارودهای مثبت این شرکت در دوره فعالیت کاری خود ادامه داد: 3 اصل بر چگونگی فعالیت این شرکت در ابتدای کار تدوین شد و سرلوحه قرار گرفت.

بختیاری افزود: سلامت به عنوان اولین و مهمترین مبحث در این مهم به شمار می رود به طوری که در 2 مقوله خلاصه می شود.

وی تصریح کرد: سلامت در درون سازمان مطرح است و نباید کسی در مسائل مختلف به ویژه مالی اعم از یک ریال تا یک میلیارد تومان، سلامت را نادیده گیرد زیرا هیچگونه توصیه و اغماضی را دریافت نخواهیم کرد. دوم اینکه همکاران برای اخذ پرتفوی هرگز نباید محیط را خراب کرده و دست به رقابت ناسالم زده و برای شرکت بدنامی به همراه آورند.

مدیر عامل بیمه دی به انسجام سازمانی حاکم بر این شرکت تاکید کرد و افزود: به هنگام آغاز مدیریت در این شرکت، توانمند سازی نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون تمامی همکاران دارای قابلیت های ویژه و کارآمد هستند.

وی یادآور شد: این مهم در 3 مرحله در سال 92 تنظیم شد که می توان مرحله اول را ساماندهی و مهار مشکلات، مرحله دوم تعیین و تکلیف بدهی بیمارستان ها و مرحله سوم را بازسازی توان و جایگاه ساختار مالی شرکت دانست.

بختیاری به تثبیت جایگاه بیمه دی در صنعت بیمه کشورمان اشاره کرد و گفت: شرکت در این مرحله به افزایش سرمایه رسیده و نهایت به رشدی معادل 309 درصد افزایش سرمایه دست پیدا کردیم. البته میزان نقدینگی این شرکت از سال 92 که معادل 61 میلیارد تومان بود هم اکنون به 250 میلیارد تومان رسیده است.

وی با تاکید بر روند برندسازی شرکت بیمه دی اعلام کرد: در ابتدای کار با رویکرد بازسازی جایگاه برند بیمه دی برنامه ای تدوین کردیم و به همین منظور مطالعه ای 11 ماهه برای تغییر نگرش و برند بیمه دی انجام شد و برند بیمه دی مجدداً به همراه شعار “با شما برای جبران” شکل گرفت.

بختیاری همچنین در سالروز تاسیس شرکت بیمه دی اعلام کرد: این دوره 3 ساله فعالیت به شدت سخت بود و به مثابه مصرف یک داروی بسیار تلخ به شمار می رفت؛ اما در این مسیر مدیران بیمه مرکزی، دولت، کارکنان شرکت، سهامداران و خصوصاً حاج آقای شهیدی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، با رهنمود و دلگرمی شرکت بیمه دی را تنها نگذاشته اند.

بر اساس این گزارش در خاتمه نشست کاری امروز مدیرکل بیمه مرکزی، طی بازدیدی از شرکت بیمه دی با روند کاری این مجموعه آشنا شده و با همکاران این شرکت به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.