خطاهای متداول مشتریان در بانکداری الکترونیک بانک انصار چیست؟

در انجام عملیات انتقال وجه کارتی، خرید شارژ، پرداخت قبض و انواع خریدهای اینترنتی، از طریق درگاه های بانکداری نوین (اینترنت بانک، آنی بانک، تلفن بانک، همراه بانک) بیشترین خطایی که از سوی مشتریان رخ می دهد، ورود نادرست اطلاعات می باشد که مهمترین علل این خطا موارد ذیل می باشد.

شماره کارت نادرست وارد شده است.

رمز دوم کارت (خرید اینترنتی) نادرست وارد شده است.

تاریخ انقضا نادرست وارد شده است.

مثلا در سیستم آنی بانک تاریخ انقضا کارت می بایست بصورت یک عدد چهار رقمی که شامل سال انقضا و ماه انقضا کارت است وارد شود. مثلا 9505، 9411

سرویس اینترنتی کارت غیر فعال می باشد.

اگر مشتری رمز دوم کارت (خرید اینترنتی) را بیش از سه مرتبه اشتباه وارد کند این سرویس غیر فعال می شود. در این صورت اگر مشتری رمز دوم کارت خود را با استفاده از دستگاه های خودپرداز بانک انصار تغییر دهد، همزمان با این کار سرویس اینترنتی کارت هم فعال می شود.

رمز اول و دوم کارتهای بانکی

کارتهای بانکی که در اختیار شماست دارای دو رمز است

رمز اول کارت

برای دریافت وجه و یا خرید از پایانه های فروش (دستگاه کارتخوان) در سراسر کشور استفاده می شود. رمز اول کارت عددی چهار رقمی است که هنگام صدور کارت به مشتری تحویل داده می شود و از طریق دستگاه خود پرداز قابل تغییر است.

رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی)

این رمز جهت انتقال وجه کارت به کارت، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه و هر نوع خرید اینترنتی، استفاده می شود. رمز دوم کارت عددی 5 تا 12 رقمی است که از طریق دستگاه های خودپرداز قابل دریافت و تغییر است.

نحوه دریافت یا تغییر رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی)

شما می توانید با مراجعه به هریک از دستگاه های خودپرداز بانک انصار، به روش ذیل اقدام به دریافت رمز اینترنتی کارت نمایید. برای تعیین رمز دوم کارت می بایست  گزینه تغییر رمز را انتخاب نموده و در این منو گزینه «تغییر رمز اینترنتی کارت» را انتخاب نمایید. پس از آن سیستم از شما می خواهد که رمز خود را وارد نمایید. در این لحظه یک عدد 5 تا 12 رقمی را که از قبل انتخاب نموده اید، بعنوان رمز دوم کارت خود وارد نمایید و دکمه ثبت را فشار دهید. بعد از آن سیستم از شما می خواهد که مجددا رمز خود را وارد نمایید. پس از اینکه رمز را مجددا وارد نمودید و دکمه ثبت را فشار دادید، در صورتیکه عملیات تغییر رمز موفقیت آمیز انجام شده باشد، سیستم پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات تغییر رمز را نمایش داده و همچنین رمز CVV2 و تاریخ انقضا کارت را نیز نمایش می دهد که می توانید این اطلاعات را چاپ نیز نمایید.

کد CVV2 یا مقدار اعتبار سنجی کارت

کد CVV2 یک متغییر عددی است که طول آن سه یا چهار رقم است و بر اساس الگوریتم خاص محاسبه و در کارت مشتری چاپ می شود. این کد در کارتهای بانک انصار سه رقمی می باشد که بصورت برجسته و یا چاپی بر روی کارت حک شده است.

در صورت هرگونه ابهام و مشکل در مورد مسائل فوق الذکر و همچنین مشکلاتی احتمالی در درگاه های بانکدراری الکترونیک (اینترنت بانک، آنی بانک، موبایل بانک و تلفن بانک) می توانید با واحد امور مشتریان بانکداری الکترونیک بانک انصار با شماره تلفن 5-44466500-021 تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.