بورس از شوک خارج شد

بورس تهران بعد از رشد محدود خود در معاملات روز گذشته، امروز رشد قوی‌تری را تجربه کرد و به کانال 63 هزار واحد نزدیک تر شد.

عصر بانک؛ بورس تهران در معاملات امروز خود از شوک ناشی از گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌ها اندکی خارج شد و توانست وضعیت بهتری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کند به طوری که در معاملات امروز شاخص بورس تهران روند رو به رشدی داشت و به کانال 63 هزار واحدی نزدیک شد.

 

به این ترتیب بورس تهران که بعد از انتشار گزارش 6 ماهه و تعدیل‌های منفی با روند نزولی مواجه شده بود، از دیروز و به خصوص امروز از شوک ناشی از گزارش های 6 ماهه خارج شد و اندکی خود را تعدیل داد؛ بر این اساس در معاملات امروز دماسنج بازار سرمایه 119 واحد رشد کرد و در کانال 62 هزار و 923 واحد متوقف شد.

 

در معاملات امروز اکثر شرکتها روند مثبتی به خود گرفتند و شرکتهای غدیر، بانک ملت، پالایشگاه بندرعباس، بانک صادرات، بیمه البرز، بانک سینا و بانک تجارت بیشترین تاثیر را در رشد شاخص گذاشتند و در مقابل سیمان قائن، گروه مپنا، فولاد خوزستان، چادرملو، تاپیکو و نفت و گاز پارسیان از شرکتهایی بودند که نگذاشتند تا شاخص بورس رشد بیشتری را تجربه کند.

 

امروز همچنین با بهبود نسبی طرف تقاضا شرکتهای پلی اکریل، قند قزوین و تامین ماسه ریخته گری از تقاضای خرید برخوردار شدند و در مقابل تولیدی گرانیت بهسرام، قند شرین خراسان و سیمان اصفهان بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

 

روند مثبت بورس تهران در حالی امروز به ثبت رسید که بی رمقی و رکود حاکم در بازار سرمایه موجب شد تا همچنان انگیزه کافی برای داد و ستد سهم وجود نداشته باشد که حجم و ارزش معاملات این روند را به خوبی نشان می‌دهد به طوری که امروز حجم و ارزش معاملات افت کرد و در مجموع 236 میلیون سهم به ارزش 48 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش معاملات در سطح 271 هزار میلیارد تومان باقی ماند.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.