خسارات ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی 2 برابر شد

سیفرتریس، شرکت رسیدگی به جرائم بلاکچین گزارش داد خسارت ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی به 4.52 میلیارد دلار رسیده است. خسارات ناشی از دزدی بلاکچین افزایش و خسارت هک‌کردن ها کاهش یافته است.

خسارات ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی 160 درصد نسبت به 2018 افزایش داشت. این رقم در 2018 برابر با 1.74 میلیارد دلار بود. بلاکچین که اولین بار به عنوان یک سیستم تقویت کننده بیت‌کوین معرفی شد، یک پایگاه اطلاعاتی مشترک است که با شبکه ای از کامپیوترها حفظ می‌شود.

خسارت کاربران و سرمایه گذاران ارز مجازی از تقلب و اختلاس در 2019 بیش از 5 برابر شده است در حالی‌که هک و دزدی  66 درصد کاهش یافته است.

از زمان راه اندازی بیت‌کوین در بیش از ده سال گذشته، دولت‌های سراسر جهان درگیر ابهام و عدم شفافیت در بازار ارز مجازی بوده اند که خسارت های بزرگی به سرمایه‌گذاران زده است.  کاربران و مشتریان ارز مجازی 3 میلیارد دلار از طرح پانزی که شامل کیف پول مجازی و کلاهبرداری پلاس توکن می شد،  ضرر کرده اند.

تحقیقات سیفرتریس نشان می دهد بانک‌های های سراسر جهان بیش از 6.2 میلیارد دلار در 2019 برای جریمه‌های پولشویی پرداخت کرده اند. سیفرتریس، شرکت رسیدگی به جرائم بلاکچین گزارش داد خسارت ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی به 4.52 میلیارد دلار رسیده است. خسارات ناشی از دزدی بلاکچین افزایش و خسارت هک‌کردن ها کاهش یافته است.

/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.