جزییات ثبت نام غیر حضوری برای دریافت وام مسکن

مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: در حال حاضر این امکان به وجود امده است که افراد بتوانند به صورت غیرحضوری تقاضای دریافت تسهیلات مسکن را داشته باشند.

 حسن علمداری اعطای غیرحضوری تسهیلات مسکن اظهار داشت: در حال حاضر این امکان به وجود آمده است که افراد بتوانند به صورت غیرحضوری تقاضای دریافت تسهیلات مسکن را داشته باشند. به محض اینکه مراحل ثبت درخواست کامل شد، به افراد کد پیگیری داده می‌شود که با آن کد پیگیری می‌توانند مراحل پرونده خود را رصد کنند.

وی ادامه داد:‌ در سامانه بانک مسکن قسمتی وجود دارد که با ثبت کد پیگیری در آن بخش، امکان رصد اخرین وضعیت پرونده فراهم می شود.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه متقاضیان باید مدارکی را برای ارسال اینترنتی به همراه داشته باشند، گفت: مدارک به صورت اسکن از جمله فتوکپی کارت ملی، شناسنامه، سند و پروانه و برای دریافت وام ساخت مدارک نقشه باید ارسال شود.

علمداری ادامه داد:‌ سالانه  700 هزار مشتری برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن مراجعه می‌کنند که با این اقدام صرفه جویی قابل توجهی در وقت مردم خواهد شد و مهم‌تر از آن به مهار شیوع کرونا هم بسیار کمک خواهد کرد. در این مدت کوتاه اجرای این طرح، 30 هزار کد پیگیری صادر شده و امور اجرایی 6 هزار نفر انجام شده است.

وی تاکید کرد: فاز دوم این برنامه که در اواخر سال راه اندازی می‌شود این است که با دریافت مجوز امضای دیجیتال، دیگر نیازی به حضور مشتری برای ثبت امضا هم نیست و مشتریان برای انجام این امور حتی یکبار حضوری در بانک مسکن نخواهند داشت.

/ ایلنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.