خزانه‌داری آمریکا بانک‌های روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور تحریم هایی را علیه دو بانک بزرگ روسیه یعنی اسبربانک Sberbank و وی‌تی‌بی VTB اعمال کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور تحریم هایی را علیه دو بانک بزرگ روسیه یعنی اسبربانک Sberbank و وی‌تی‌بی VTB اعمال کرده است.

 در پی اینکه خزانه‌داری آمریکا بانک‌های روسیه را تحریم کرد در بیانیه خزانه داری آمریکا آمده است: خزانه‌داری اقدام بی‌سابقه‌ای علیه دو مؤسسه مالی بزرگ روسیه، شرکت‌های سهامی عام اسبربانک و بانک وی‌تی‌بی انجام داده است که توانایی بنیادی آنها را برای فعالیت (اقتصادی) به شدت تغییر می‌دهد.

ایالات متحده همچنین تحریم هایی را علیه مدیران ارشد این دو بانک اعلام کرد. از جمله افرادی که در لیست سیاه قرار گرفتند، الکساندر ودیاخین، معاون اول رئیس هیئت اجرایی اسبربانک ودو مدیر عالی رتبه بانک VTB آندری پوچکوف و یوری سولوویف و همسر سولوویف، گالینا اولیوتینا هستند.

 دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) همچنین تحریم های شدیدی را علیه سه بانک دیگر روسیه یعنی Otkritie، Novikom و Sovcom اعمال کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: این سه موسسه مالی نقش مهمی در اقتصاد روسیه دارند و دارایی‌های ترکیبی به ارزش 80 میلیارد دلار را در اختیار دارند.

این بیانیه افزود: این تحریم‌ها بخش خدمات مالی روسیه را بیشتر محدود می‌کند و توانایی سایر بخش‌های مهم اقتصادی روسیه را برای دسترسی به بازارهای جهانی، جذب سرمایه‌گذاری و استفاده از دلار آمریکا به شدت کاهش می‌دهد.

منبع تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.