بالاترین اهداف بانک صادرات چیست؟

​اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک صادرات ایران همزمان با سفر هیات دولت به استان مازندران بر استمرار برنامه های بانک جهت خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی تاکید کرد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، مدیرعامل این بانک در سفر به استان های گیلان و مازندران ضمن بازدید از شعب و دیدار با کارکنان تداوم رکود را به ضرر اقتصاد کلان کشور برشمرد و گفت: رکود اقتصادی به عنوان آفتی نامیمون  چند سالی است که بر پیکر اقتصاد ایران جاخوش کرده و تداوم آن می تواند آثارمخربی بر کل اقتصاد کشور داشته باشد.

 

وی افزود: انتظار از نظام بانکی بسیار زیاد بوده که ریشه این امر در بانک محور بودن اقتصاد کشور است، بر این اساس در کلیه برنامه های اقتصادی بانکها نقش و جایگاه ویژه ای خواهند داشت. رویکرد و جهت سیاست های آنها می تواند تاثیر بسزایی در بهبود شاخص های اقتصادی داشته باشد.

للـه گانی در ادامه خروج از رکود را از جمله اهداف اصلی این بانک عنوان کرد و افزود: بانک ها بار اصلی تامین مالی بخش های مختلف اقتصادی را به دوش می کشند که در این راستای  بانک صادرات ایران تامین مالی پروژه ها با رویکرد خروج از رکود را از اهداف اصلی خود قرار داده و از ابتدای سال نسبت به معرفی بسته اعتباری اقدام نموده که طی آن واحدهای تولیدی که دارای ظرفیت بلااستفاده هستند می توانند از تسهیلات این بانک بهره مند شوند.

او اضافه کرد: این بانک اعطای تسهیلات تا سقف ٣ میلیارد ریال برای خرید کالای داخلی را در دستور کار قرار داده و در صدد است تا با تحریک تقاضا به پویایی بیشتر واحدهای تولیدی کمک کند .

وی تصریح کرد : یکی از موانع رونق اقتصادی کشور این است که برخی از واحدهای تولیدی به دلیل نداشتن سرمایه در گردش کافی امکان خرید مواد اولیه و یا تامین کالاهای مورد نظر خود را ندارند که این امر سبب می شود تا چرخه تولید نیز با مشکل مواجه و رکود بر بازار حاکم شود که طرح اعتباری که توسط این بانک عرضه شده در پی آن است تا قسمتی از سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و خدماتی را تامین و زمینه رونق اقتصادی را فراهم سازد.

للـه گانی یادآور شده: با توجه به تحولات عرصه بین الملل انتظار می رود در آینده شاهد تسهیل فرآیندهای بانکی و مالی در زمینه  تجارت خارجی باشیم که این امر نیز به نوبه خود به کاهش هزینه های تولید منجر خواهد شد . در این زمینه نیز این بانک با توجه به قابلیت توانمندی های که در عرصه بین الملل دارد می تواند نقش  آفرینی کند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در بخش دیگری از سخنانش جلب رضایت مندی مشتریان را از مهمترین برنامه های بانک برشمرد و خاطرنشان کرد: هدف ما در این خصوص این است که سطح کیفی خدمات را به گونه ای ارتقا بخشیم که بتواند حداکثر ارزش افزوده را برای مشتریان ایجاد و آنها را به خرسندی و رضایت کامل برسانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.