داشتن خودرو و خانه ملاک قطع یارانه‌ها نیست

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برقراری یارانه کارگران ایرانی شاغل در خارج خبر داد و گفت: داشتن خودرو و خانه به تنهایی ملاک قطع یارانه نیست.

عصر بانک؛ابوالحسن فیروزآبادی درباره ملاک‌هایی همچون مسکن و خودرو برای حذف یارانه‌ها اظهار کرد: وزارت کار هنوز وارد این حوزه‌ها نشده اما در مجموع تحت عنوان وسع، میزان قدرت هزینه کرد را با معیارهای تحت اختیار اندازه‌گیری می‌کند.

 

وی ادامه داد: برای حذف یارانه‌ها یک معیار مطرح نیست و تلاقی چند معیار مدنظر است، ما سبکی از زندگی را برای افراد تعریف کرده‌ایم و بر مبنای آن عمل می کنیم.

 

به گفته فیروزآبادی تعداد کسانی که در ایران ملک دارند بالا است لذا داشتن خانه به تنهایی نمی‌تواند به حذف یارانه کسی منجر شود.

 

قائم مقام وزیر کار در مورد داشتن خودرو به عنوان ملاک حذف یارانه که برخی مردم نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بودند نیز گفت: افرادی که در ایران ماشین دارند تعدادشان بالاست مثلا پرایددارهای کشور چند میلیون نفر هستند که با خانوارهایشان بیش از 10 میلیون نفر می‌شوند بنابراین اگر بخواهیم خودرو را ملاک عمل قرار بدهیم باید همه را حذف کنیم که طبعا منطقی نیست.

 

فیروزآبادی همچنین از برقراری یارانه کارگران شاغل در خارج کشور خبر داد و گفت: بخشی از ایرانیان خارج، کارگران شاغل در کشورهای دیگر بودند که خانواده‌هایشان ساکن ایران هستند و خودشان در خارج کشور شاغلند ولی از لحاظ سطح زندگی در حدی نبودند که از یارانه محرومشان کنیم لذا یارانه این عده را مجدد برقرار کردیم.

 

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.