بانک‌ها منابع مالی کافی برای ارائه تسهیلات به انبوه‌سازان را ندارند

برزگر گفت: در صورتی که بانک‌ها همکاری لازم را نکنند رکود در این حوزه چندین برابر می‌شود.

عصر بانک؛جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به اینکه بانک‌ها در حال حاضر منابع مالی برای ارائه تسهیلات کافی انبوه‌سازان را ندارند گفت: متاسفانه بانک‌ها اعلام می‌کنند که منابعی برای ارائه تسهیلات به انبوده‌سازان ندارد ولی انبوه‌سازان معتقد هستند که باید مانند سال‌های گذشته دولت این برنامه‌ها را در بودجه خود وارد کند.

 
وی افزود: در حال حاضر 64 هزار هکتار بافت فرسوده در حاشیه شهرها داریم که دولت خود وارد بهسازی و بازسازی این بافت‌ها شود.
 
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در ادامه افزود: دولت باید سعی کند با مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین ارائه منابع مالی کافی اقدام به بازسازی این بافت‌ها کند.
 
برزگر با اشاره به اینکه در صورتی که دولت به این بخش توجه نکند میزان رکودی که در بازار مسکن وجود دارد افزایش می‌یابد افزود: در حال حاضر میزان قدرت خرید مسکن در کشور کاهش یافته است همین موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی شده است.
 
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان تصریح کرد: تسهیلات 80 میلیونی مسکن نیز پاسخگوی نیازهای مردم نیست و اقشار نیازمند جامعه قادر به خرید واحدهای کوچک با متراژ پایین نیست.
 
برزگر با اشاره به اینکه برای نوسازی بافت‌های فرسوده تفاهم‌نامه‌ای با معاونت بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده منعقد کرده‌ایم گفت: امیدوار هستیم بانک‌ها برای اجرایی کردن این توافق‌نامه به تعهدات خود برای ارائه تسهیلات همکاری کند.
 
وی خاطرنشان کرد: شرکت عمران و بهسازی بافت‌های فرسوده برای نوسازی بافت‌های فرسوده با شهرداری‌ها و سازمان زیبا‌سازی شهری توافق نامه‌هایی را امضا کرده است.
 
 
/باشگاه خبرنگاران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.