از رقابت ناسالم بر سر نرخ سود پرهیز می کنیم

جلسه هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی برگزار شد و بانکداران در مورد نرخ سود سپرده ها، نرخ سود تسهیلات و کارمزد خدمات بانکی رایزنی کردند.

عصر بانک؛جلسه هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی در ساختمان مرکزی بانک ملت برگزار شد.

 

در این جلسه که با حضور مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی برگزار شد، حاضران در مورد موضوعاتی همچون نرخ سود سپرده ها، نرخ سود تسهیلات و کارمزد خدمات بانکی هم اندیشی کردند.

 

علی رستگار مدیرعامل بانک ملت در این جلسه بر لزوم همفکری و هماهنگی بانک های دولتی و خصوصی در بحث نرخ های سود تاکید کرد و گفت: متاسفانه هم اکنون موج جدیدی از هجمه علیه نظام بانکی کشور صورت گرفته است که باید با تدابیر لازم، از تبعات منفی این هجمه ها جلوگیری کنیم.

 

عبدالناصر همتی رئیس شورای هماهنگی مدیران عامل بانک های دولتی هم با تاکید بر پرهیز از رقابت ناصحیح بین بانک ها، اظهارداشت: ما نباید فقط دنبال رقابت صرف آن هم به سمت نرخ های پایین باشیم، چون ادامه این روند برای بانک ها، نگران کننده است.

 

وی افزود: همانگونه که در دنیا برای رقابت یکسری اصول را هیچ وقت زیر پا نمی گذارند، ما هم باید برای بقا و پیشرفت، آن اصول را به طور کامل رعایت کنیم.

 

کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک های خصوصی هم پیشنهاداتی را در زمینه موضوعات مورد بحث در جلسه ارائه داد.

 

براساس این گزارش، مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی در این جلسه پیشنهادات و راهکارهایی را برای فرهنگ سازی و نحوه تعامل با نهادهای مختلف به ویژه رسانه ها ارائه کردند.

 

مصطفی بهشتی روی، عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد نیز گزارشی از جلسات کمیته ویژه تشکیل شده در زمینه کارمزد خدمات بانکی ارائه داد.

 

 

/ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.