دکتر همتی: رای دادگاه آمریکایی موضوع جدیدی نیست

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه اعلام دادگاه آمریکایی درباره مصادره اموال این بانک نزد مؤسسه ویزا موضوع جدیدی نیست، گفت: بانک ملی ایران از طریق وکیل خود پیگیر موضوع می‌باشد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر عبدالناصر همتی اعلام کرد : بانک ملی از سال 1995 با موسسه های ویزا کارت و مستر کارت در آمریکا همکاری داشت و مبالغی هم برای تسویه ، نزد این موسسه ها تودیع کرده بود. 

 

وی گفت : مبلغی که بانک ملی ایران نزد این موسسه ها داشت حدود 14 تا 15 میلیون دلار بود که سال 1995 به دلیل تحریم های آن زمان ، نزد این دو موسسه مالی مسدود شد و تا سال 2007 که برخی تحریم های جدید اعمال شد بر اساس صورتحسابی که برای بانک ملی ایران ارسال می شد اصل و فرع پولی که نزد این موسسه ها بود به حدود 21 میلیون دلار رسید. 

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به اینکه پرونده ای که اخیرا مطرح شده مربوط به چند سال قبل است ، گفت: خانواده ای یهودی آمریکایی آن زمان ادعایی را علیه ایران در دادگاه آمریکایی اعلام کرد و دادگاه نیز در سال 1390 از موسسه ویزا خواست پول بانک ملی ایران را مسدود کند. 

همتی تاکید کرد : این پرونده موضوع جدیدی نیست اما اخیرا دادگاه استیناف در آمریکا مجوز اقدام حقوقی برای برداشت از منابع بانک ملی ایران را در خصوص پرونده مذکور داده است. 

مدیرعامل بانک ملی ایران خاطرنشان کرد :‌ وکیل بانک ملی ایران در حال پیگیری این اقدام دادگاه آمریکا است و امیدوار هستیم که موضوع حل شود. 
همتی تصریح کرد : اموال بانک ملی ایران در حقیقت سپرده های مردم است و آنها نمی توانند این منابع را برای اهداف خاص برداشت کنند و ما موضوع را از طریق حقوقی و سایر مسیرهایی که داریم به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.