مهلت صرافی‌ها تمدید نشده؛ به بعضی‌ها برای تکمیل نواقص پرونده فرجه دادیم

معاون نظارتی بانک مرکزی با تأکید بر اینکه مهلت صرافی‌ها برای تطبیق با دستورالعمل جدید تمدید نشده است گفت: به برخی صرافان که نسبت به تکمیل پرونده اقدام کرده‌ بودند، ولی نواقصی در پرونده داشتند، فرجه‌ای برای رفع نواقص داده شده است.

عصر بانک؛حمید تهران فر در خصوص برخی اخبار مبنی بر تمدید مهلت صرافی‌ها برای تطبیق با دستورالعمل جدید بانک مرکزی تا 12 شهریورماه، اظهار داشت: مهلت صرافی‌ها تمدید نشده است.

 

وی افزود: همکاران من در بانک مرکزی برای دریافت اطلاعات بیشتر به برخی صرافی‌ها که در بانک مرکزی دارای پرونده از قبل بودند مهلتی جدید دادند تا نواقص پرونده‌هایشان را تکمیل کنند.

 

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به اینکه بسیاری از صرافان از بانک مرکزی درخواست کرده بودند که مهلتی را برای تکمیل اطلاعات قرار دهد، افزود: برهمین اساس بانک مرکزی برای تکمیل پرونده کسانی که کار را شروع کرده بودند ولی نواقصی در پرونده داشتند، مهلتی را تعیین کرد بنابراین نمی‌توان گفت که این مهلت برای تمام صرافی‌ها است.

 

تهران‌فر افزود: کسانی که هیچ اقدامی برای تطبیق با دستورالعمل جدید صرافی‌ها نکرد‌ه‌اند مشمول این مهلت نمی‌شوند؛ بانک مرکزی برحسب اختیاری که داشته مهلت جدیدی را به صراف‌هایی که نسبت به تکمیل پرونده اقدام کرده‌اند داده است.

 

وی با بیان اینکه بانک مرکزی با آرامش و در چارچوب قانون بازار را کنترل می‌کند، گفت: صراف هایی که تامهلت 28 مرداد ماه نسبت به تطبیق با دستورالعمل جدید بانک مرکزی اقدام نکرده‌اند غیرمجاز تلقی شده و نباید کار صرافی انجام دهند در این صورت بانک مرکزی می تواند از آنها شکایت  کرده وبر علیه آنها اقداماتی بکند.

 

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: صرافانی که تاکنون اقدامی برای تکمیل پرونده نکرده‌اند مانند یک صرافی جدید باید تمام مراحل را از اول برای اخذ مجوز از بانک مرکزی طی کنند.

 

تهران‌فر در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی با نیروی انتظامی هماهنگی برای پلمپ صراف‌های غیرمجاز انجام داده است یا خیر، گفت: این بانک برای منظم کردن کل بازار غیرمتشکل هماهنگی‌هایی را انجام داده است.

 

28 مردادماه مهلت صرافی‌ها برای تطبیق با دستور العمل جدید بانک مرکزی و افزایش سرمایه به اتمام رسید و بعد از آن تاریخ طبق اعلام بانک مرکزی صرافی‌هایی که نسبت به افزایش سرمایه اقدامی نکرده‌اند غیرمجاز تلقی شده و با آنها برخورد خواهد شد.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.