استیضاح طیب‌نیا به‌صلاح اقتصاد کشور نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تکمیل و اجرایی شدن سامانه جامع مالیاتی موجب کاهش اختلافات مالیاتی بین سطوح مختلف جامع می‌شود، گفت: استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی به‌صلاح اقتصاد کشور نیست.

عصر بانک؛محمدرضا پورابراهیمی در ارتباط با طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی به‌دنبال اعتراض اصناف، اظهار داشت: "مالیات" تنها عامل طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی نیست چراکه سؤالاتی درباره موضوعات بانکی و بورس نیز از آقای طیب‌نیا پرسیده شده و نمایندگان از پاسخ‌های وی قانع نشده‌اند.

 

وی با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن سامانه جامع مالیاتی در کشور، گفت: یکی از دلایلی که هم اکنون اختلاف نظر در ارتباط با مالیات دریافتی از سوی سازمان مالیاتی را به‌همراه داشته عدم شفافیت اطلاعات مؤدیان مالیاتی است.

 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در صورت اجرای سامانه جامع مالیاتی، اطلاعات در این حوزه شفاف می‌شود و در نهایت اختلاف نظرها در این حوزه به حداقل ممکن می‌رسد.

 

پورابراهیمی در خصوص استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فکر می‌کنم در استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی باید تجدید نظر شود چراکه هم اکنون استیضاح وی به‌صلاح اقتصاد کشور نیست.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.