اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده است

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اقدامات لازم برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده است گفت: باید هرچند وقت یکبار گزارشی در شورای پول و اعتبار مطرح کرده و بعد در رابطه با تغییر نرخ تصمیم گیری کنیم.

عصر بانک؛ولی الله سیف با بیان اینکه اقدامات لازم  برای تغییر نرخ سود بانکی انجام شده است عنوان کرد: باید هرچند وقت یکبار گزارشی در شورای پول و اعتبار مطرح کرده و بعد در رابطه با تغییر نرخ تصمیم گیری کنیم.

 

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه الزاما قرار نیست که کاهش نرخ سود داشته باشیم، افزود: بحث این است که به صورت متناوب گزارش بازار، نرخ تورم، روند و شرایط موجود توسط شورای پول و اعتبار بررسی شود و متناسب با آن درصورت لزوم تصمیم جدیدی گرفته شود، که کاهش نرخ سود را هم شامل می شود.

 

سیف با بیان اینکه نظام بانکی به دلیل محدودیت منابع در پرداخت تسهیلات و وام  ناگزیر از توجه به اولویت ها است، ادامه داد:اگر وزارتخانه های تخصصی صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی اولویت های خود را در دریافت تسهیلات تعیین کنند، نظام بانکی با آزادی عمل بیشتری توان فعالیت دارد.

 

*بانک ها با تولید کنندگان بدهکار بانکی همراهی کنند

 

وی با تاکید براینکه در رابطه با مطالبات معوق بانکی به دو صورت برورد می کنیم، گفت: اگر واحد تولیدی بوده، با فرصت جدید بانکی تولیدش استمرار پیدا کند و برنامه زمانی مشخص برای تسویه مطالبات در آینده ارائه دهد،بانک می تواند با آن همراهی کند.

 

رئیس کل بانک مرکزی درباره برخورد دوم با مطالبات معوق بانکی،تصریح کرد: در مورد مابقی بدهکاران طبیعتا بانک ها باید به دنبال وصول منابع و مطالبات بروند، همچنین تسهیلات جدید به مشتریان پرداخت کنند و چرخ اقتصاد را مورد حمایت قرار دهند.

 

 

/خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.