وجود هیجان به دلیل کم عمقی بورس است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بورس از عمق کمی برخوردار است گفت: اگر بازار سهام بزرگ و عمیق شود، رفته رفته هیجان از بازار دور می شود.

عصر بانک؛محمد قصری گفت: یکی از دلایل تاثیر پذیری بازار سرمایه از اتفاقات کوچک و بزرگ این است که بورس ما از عمق کمی برخوردار بوده و اگر بازار سهام بزرگ و عمیق شود رفته رفته هیجان از بازار دور می شود.

 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که تسهیل در خرید و فروش سهام و نیز نقدشوندگی بالا از مختصات بازارهای عمیق هستند تصریح کرد: در این گونه بازارها، صف‌های خرید و فروش پایدار نیستند و معاملات، بر اساس منطق و تحلیل توسط سرمایه گذاران صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود: البته رسیدن به این آرزو که بازار سرمایه عمیقی در کشور داشته باشیم نیازمند بسترسازی و فراهم آمدن زیرساختهایی چون شفافیت و تسریع در ارائه اطلاعات است.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: رسیدن به توافق هسته ای و رفع تحریم ها می تواند موجب ورود سرمایه گذاران خارجی به بورس شود که این اتفاق نیازمند داشتن بازاری عمیق و بدور از هیجان است.

وی با بیان این که  سرمایه‌گذاری در بازار سهام در پی توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها باید با چشم‌انداز میان‌ و بلند‌مدت صورت گیرد تصریح کرد: بازار سهام تافته جدا بافته ای از اقتصاد کشور نیست و رکود کنونی اقتصاد به رکود بورس نیز دامن می زند.
 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.