چگونه آخر ماه به بی پولی برخورد نکنیم

برای هر کسی‌ پیش آمده که به اواخر ماه که نزدیک می شوند پول شان تمام می شود و هیچ پولی برای پس انداز کردن نمی‌ماند.

عصر بانک؛با دوستان تان رستوران می روید غذا می خورید،خسته اید آژانس می‌گیرید، مغازه یا مرکز خرید می‌روید چند عدد کالا می‌بینید که خوشتان می‌‌آید آن ها‌را می خرید و… تمام این‌ها خرج‌های وقتی‌ روی هم گذشته شود خرج‌های زیادی را ایجاد می‌کند.

 

برای هر کسی‌ پیش آمده که به اواخر ماه که نزدیک می شوند پول شان تمام می شود و هیچ پولی برای پس انداز کردن نمی‌ماند. علاوه بر آن برای خرج خورد و خوراک خود نیز کم می‌‌آورند. این مشکل بسیار رایجی است ولی‌ اگر بلد باشید چگونه پول خود را مدیریت کنید حتی آخر ماه پولی اضافه برایتان می ماند و آن را می توانید پس انداز کنید. 

 

هرکسی در ماه پول تعیین شده‌ای می‌گیرد؛ یعنی حقوق مشخصی‌ دارد و این مبلغ را می تواند تقسیم بر روزهای ماه کند و مقدار پولی که روزانه می تواند استفاده کند را مشخص نماید.

 

البته بعضی‌ روزها کمتر از آن سقفی که روزانه تعیین کرده اید خرج می شود ولی‌ در مقابل آن باید در نظر گرفت که آخر هفته‌ها خرج ها بیشتر است چون رستوران و خرید برای خانه خرج‌های چشم گیری هستند.

 

به طور مثال شنبه تا 4 شنبه روزانه 20،000تومان و 5شنبه جمع‌ها 50،000تومان سقف پول برای خرج کردن می توان تعیین کرد. اگر این مبلغ را در ذهن خود هنگامِ بیرون رفتن از خانه به ذهن بسپارید و هنگامی که خرجی اضافه می‌کنید آن را گوشهٔ ذهن خود داشته باشید نا خودآگاه خرج تان کم می شود و به مرور زمان همان مبلغی که تعیین کردید را روزانه خرج می کنید.

 

راه دیگر این است که شما بیشتر از این مبلغی که روزانه تعیین کرده اید با خود حمل نکنید. اینطوری هیچگونه راهی‌ نیست که بیشتر از آن خرج کنید چون همان مقدار پول را فقط با خود دارید و  صبح که از خانه بیرون می ایید برنامه ریزی می‌کنید که در راه پول کم نیاورید.

 

اینکار جلو گیری از خرج‌های اضافه می شود ولی البته گوشهٔ کیف خود پولی همیشه پنهان کنید که اگر ناگهان نیازی شد با مشکل برخورد نکنید. 

 

این راه‌ها را انجام بدهید مطمئناً پولی آخر ماه می توانید پس انداز کنید و با مشکل ته دیگ خوردن آخر ماه برخورد نمی‌کنید.

 

 

مترجم: متین والی نژاد

منبع:nanapi

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.