چطور پولهای خود را خرج کنیم؟

بهتر است هرشب هزینه های خود را روی یک کاغذ بنویسند؛ این کار باعث می شود که به حساب کتاب کردن عادت کنند.

عصر بانک؛آدم‌ها دو دسته اند؛یک دسته کسانی‌ که در پول جمع کردن و پس انداز کرد مهارت دارند ،این گروه به اصطلاح هیچوقت آخرماه به ته دیگ نمی‌خورند. برعکس گروه دیگری هستند که همیشه به ته دیگ می خورند و هیچوقت از خرج کردن پول لذت نمی برند، چون همیشه سختی می کشند.

 

کسانی‌ که بلد نیستند چطور خرج کنند(بی‌ پول ها) حواسشان به خرج بیش از حد و الکی‌ خود نیست درواقع متوجه  خرج زیاد خود نمی شوند.مشکل آن‌ها در این است که نمی توانند درست حساب کنند که چقدر پول برایشان مانده و تاحالا چقدر خرج کردند.در واقع حساب کتاب پول‌های خود را ندارند . مثلا: اواسط ماه است و تا آخر ماه مقدار کمی‌ پول دارند، به یک مغازه می روند و اگر چیزی به چشمشان بخورد که خوششان بیاید به قیمت آن و شرایط خود توجه نمی کنند و آن را می‌خرند. درواقع آنها درست خرید کردن را بلد نیستند و خرید‌های اضافه و بد موقع می کنند.

 

دسته ای دیگر کسانی‌ هستند که بلدند چطور با پولشان کنار بیایند. حواسشان همیشه به پول خرج شده و باقی‌ مانده هست. در ذهن خود همیشه حساب کتاب می کنند که تا چند روز آینده چقدر خرج کنند و چقدر برایشان باقی می ماند. حتی حواسشان به هزینه های 10 ساله آینده شان هم هست.مثلا وقتی در‌ همان شرایطی که گروه ولخرج در مغازه داشت، قرار می گیرند به خودشان سخت گرفته و این ماه آن جنس را نمی خرند‪.

 

اگر در گروه اول هستید،بهتر است هرشب هزینه های خود را روی یک کاغذ بنویسند؛ این کار باعث می شود که به حساب کتاب کردن عادت کنند. راه حل دوم این است که فکر نکنند اگر یک جنس ارزان می‌خرند یعنی‌ حتما سود کردند. زیرا بعضی‌ موقع‌ها همین جنس ارزان را شما مجبور می شوید  چندین بار بخرید چون کیفیت آن خوب نیست. پس اول  کیفیت نگاه کنند و بعد به قیمت.

 

منبع: سایت The 5 seconds

مترجم:متین والی نژاد

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.