چگونه سند خانه وام‌دار را از رهن بانک خارج کنیم؟

دریافت‌کنندگان تسهیلات خرید مسکن بانک مسکن می‌توانند با سپرده‌گذاری 110 درصد از میزان باقی‌مانده وام خرید مسکن، سند واحد مسکونی خود را از رهن بانک خارج کنند.

عصر بانک؛ بانک مسکن اعلام کرد دریافت‌کنندگان وام خرید مسکن می‌توانند در قالب طرح «رها»ی این بانک سند واحد مسکونی وام‌دار را از رهن بانک خارج کنند.

 

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این طرح (رها) افراد می‌توانند با سپرده‌گذاری معادل 110 درصد مبلغ باقی‌مانده از میزان وام در همان شعبه دریافت تسهیلات، نامه فک رهن سند دریافت کرده و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، فک رهن را در خصوص سند مسکونی خود اعمال کنند.

 

بر اساس این گزارش، دریافت‌کنندگان انواع وام‌های خرید یا ساخت مسکن بانک مسکن با مراجعه به شعبه پرداخت‌کننده وام، از میزان باقی‌مانده وام بدون احتساب سود تسهیلات دریافتی مطلع شده و 110 درصد آن را سپرده‌گذاری کنند. به عنوان مثال اگر فردی وام 45 میلیون تومان دریافت و 10 میلیون تومان آن را بازپرداخت کرده باشد، معادل 110 درصد 35 میلیون تومان باقی‌مانده از وام که مقدار آن 38 و نیم میلیون تومان می‌شود را در همان شعبه سپرده‌گذاری می‌کند. ضمن اینکه سود 16 درصدی تسهیلات در این طرح اعمال نخواهد شد.

 

بانک مسکن نیز در مقابل، نامه فک رهن از سند مسکونی را به دریافت‌کننده وام ارائه می‌دهد؛ البته سپرده‌گذار طرح «رها»ی بانک مسکن حق برداشت این مبلغ تا پایان بازپرداخت تسهیلات را ندارد؛ ولی از سود 20 درصدی این سپرده بهره‌مند می‌شود که می‌تواند آن را بر اساس درخواست خود به صورت روزانه، ماهانه یا سالانه دریافت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.