بازار بورس راهی برای خانه‌دار شدن

کارشناس بورس بیان کرد: امیدوارم با راه‌اندازی بازارهای رهن ثانویه و افزایش سرمایه شرکت‌های ساختمانی بازار سرمایه بتواند با پررنگ کردن این نقش شرایط رشد شرکت‌ها را به وجود آورد.

عصر بانک؛همایون دارابی کارشناس بورس در خصوص نقش بازار سرمایه در تأمین مالی مسکن اظهار داشت: نقش بازار در تأمین مالی مسکن در گذشته زیاد نبوده اما در سال‌های اخیر با ورود اوراق تسهیلات مسکن به بازار سرمایه و بعد از آن راه‌اندازی اولین زمین مسکن صندوق نسیم منجر به افزایش نقش بازار سرمایه شده است.

 
وی افزود: در حال حاضر بازار سرمایه نقش زیادی در مسکن ندارد که از طرفی مشکل عمده بخش مسکن در ایران نبود سرمایه کافی است که امیدوارم با راه‌اندازی بازارهایی اعم از رهن ثانویه و افزایش سرمایه شرکت‌های ساختمانی بازار سرمایه بتواند با پررنگ کردن این نقش شرایط رشد شرکت‌ها را به وجود آورد.
 
دارابی در خصوص راهکار رونق بازار مسکن بیان کرد: مشکل اساسی در بخش ساخت و ساز، شخصی بودن آن است که منجر به عدم تکنولوژی پروژه‌های ساختمانی شده است که با شکل‌گیری شرکت‌های سهامی عام و فعال شدن آن در بخش مسکن و بازار سرمایه و همچنین استفاده از ارتباط با ابزارهای بیشتر از جمله توسعه صندوق‌های اوراق مشارکت، اوراق اجاره، راه‌اندازی بارار رهن ثانویه مسبب افزایش تأمین مالی بخش ساختمان خواهد شد زیرا گلوگاه بخش ساختمان تأمین مالی است.
 
 
/باشگاه خبرنگاران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.