تعداد استفاده کنندگان از اوراق تسهیلات مسکن چقدر است؟

مدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: با ورود 5732 نفر در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد استفاده کنندگان از اوراق تسهیلات مسکن از مرز 900 هزار نفر گذشت.

عصر بانک؛به نقل از روابط عمومی سمات، در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد 5732 نفر با خرید 218 هزار و 710 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند تا تعداد استفاده کنندگان از این اوراق به رقم 904 هزار نفر برسد.

 

حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به 19 تیرماه جاری،  228 هزار و 197 دفعه و مجموع ارزش معاملات این اوراق 168 میلیارد ریال بود.

 

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از20 اوراق در این شرکت معامله می شود.

 

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ450 میلیون ریال است که مدت بازپرداخت تسهیلات 12 سال تعیین شده است.

 

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر 16 درصد ( تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره ای ) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می توانند به شرکت های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

 

شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد، اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

 

 

/فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.