شعب بانک پارسیان هوشمند می‌شوند

بانک پارسیان با تغییر مدل کسب‌و‌کار از سنتی به غیر‌سنتی و تخصصی، استفاده از شعب هوشمند و تحولات در باشگاه مشتریان تلاش می‌کند همزمان با تحولات صنعت بانکداری جهان گام بردارد.

عصر بانک؛فقیری معاون طرح و برنامه بانک پارسیان با بیان مطلب فوق اظهار کرد: بررسی دقیق مسیر آینده صنعت بانکداری و همچنین ویژگی‌های خاص بانک پارسیان، ضرورت تغییر مدل کسب‌و‌کار و تمرکز بر خطوط کسب‌و‌کار غیر‌سنتی، نظیر بانکداری شرکتی و تجاری را بیش از پیش نمایان می‌کند.

 

وی با بیان اینکه صحنه بانکداری جهان و به‌دنبال آن ایران، با شتاب بی‌سابقه‌ای در حال تغییر است، گفت: در گذشته، بزرگی ساختمان‌های بانک‌ها نشان‌دهنده تسلط آنها بر بازار بود، اما اکنون نیروهای پیچیده‌ای در تعیین دورنمای صنعت بانکداری دخیل هستند. بر همین اساس برای ایجاد تغییرات بنیادین و اعمال آنها در تمام بدنه سازمان نیاز به تغییر مدل کسب‌و‌کار بانکی وجود دارد.

وی تغییر ساختار و ترکیب شعب به‌منظور حداکثر کردن تعامل حضوری و حرفه‌ای با مشتریانی که نیازهای پیچیده دارند را از جمله تغییرات لازم برای تحول در بانک متبوعش عنوان کرد و افزود: همچنین «مکانیزه کردن تعامل با مشتریانی که نیازهای روزمره دارند از طریق کانال‌های مجازی و کانال‌های فیزیکی غیر‌شعبه‌ای انجام می‌شود»، «برقراری روابط عمیق‌تر با مشتریان»، «شناسایی و برآورده ساختن نیازهای آنان از طریق داده‌کاوی و تحقیقات بازار که افزایش درآمدهای غیر‌مشاع و کاهش وابستگی به درآمدهای ارائه تسهیلات را به همراه دارد»، می‌تواند در تغییر کسب‌و‌کار سنتی بسیار موثر باشد. فقیری تاکید کرد بر اینکه «شعب یک بانک» مهم‌ترین کانال توزیع خدمات و تبادل اطلاعات بانک با مشتریانش است.

 

 

/تابناک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.