بازگشایی سوئیفت بانک دی بزودی

مدیرعامل بانک دی با انتقاد از غفلت نظام بانکی نسبت به کارمزدها، گفت: فعالیت این بانک در زمینه ارزی در حال آغاز است و بزودی سوئیفت این بانک باز می شود.

عصر بانکاحمد شفیع زاده در جمع خبرنگاران از دریافت مجوزهای مراحل اول و دوم ارزی بانک دی خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر بازگشایی سوئیفت بانک دی در روزهای آتی، در حال دریافت مرحله سوم مجوز ارزی نیز هستیم ضمن آنکه با تکمیل حلقه فعالیت های ارزی در بانک دی، صرافی این بانک نیز تا دو ماه آینده افتتاح می شود.

 

مدیرعامل بانک دی افزود: صدور ضمانت نامه های ارزی، گشایش اعتبار (LC) و حوالجات ارزی در این بانک آغاز شده و مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار گرفته است.

شفیع زاده همچنین به راه ندازی سامانه چکاوک و سپام در نظام بانکی کشور اشاره کرد و ادامه داد: سامانه چکاوک نقش موثری در شفاف سازی فعالیت های مربوط به چک فعالان اقتصادی کشور دارد و سامانه سپام نیز دربخش ضمانتنامه ها و صدور آن موثر بوده علاوه بر افزایش انضباط پولی، مراودات را نیز شفاف تر می کند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی اقدامات مناسبی را برای مدیریت بازار غیرمتشکل پولی انجام داده و امیدواریم این امر در سال 94 به دستاوردهای مطلوبی دست یابد، به پرونده کارمزدهای بانکی اشاره کرد و افزود: هرچند نظام کارمزد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اما مورد غفلت قرار گرفته است.
این فعال بانکی ضمن اشاره به اینکه برای ارتقا ساختار اعتباری بانک ها باید نظام کارمزدی مورد توجه قرار گیرد، افزود: کاهش و تعدیل نرخ سود تسهیلات بانکی خواسته فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بوده و بهتر است با نرخ های مناسب تری تولید و صادرات غیرنفتی توسعه یابد.

شفیع زاده ادامه داد: بانکداری الکترونیک امری است که همگان از آن منتفع می شوند بنابراین برای پوشش هزینه ها و کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی باید اصلاح کارمزدها مورد توجه قرار گیرد زیرا کارمزدها می توانند جبران برخی از هزینه‌های بانکی را داشته باشند.

مدیرعامل بانک دی سپس به مساله بنگاهداری بانک ها پرداخت و گفت: کاهش بنگاهداری بانک ها و رژیم تصدی گری آنها بر فعالیت های اقتصادی به گونه ای است که بنگاهداری برای دوره سه تا 5 سال باید طوری باشد که جایگزین هایی برای این امر در نظر گرفته شود که البته توجه به کارمزدها، اصلاح ساختار اعتباری بانک ها، نوع پرداخت و تضامین، پیاده سازی نرم افزارها منجر به شفاف سازی نظام بانکی می شود.

وی همچنین درباره فعالیت های بانک دی گفت: از آنجا که زیرساخت های نظام بانکی در این بانک فراهم شده در تمام زمینه ها و بانکداری الکترونیک هزینه های قابل توجهی صورت گرفته است. ضمن آنکه توجه به بانکداری شرکتی و اختصاصی در سال 93 از دیگر فعالیت های این بانک بوده است.

* پرداخت 350 میلیارد تومان خسارت توسط بیمه دی

سیدمجید بختیاری مدیرعامل بیمه دی نیز در ادامه از پرداخت 350میلیارد تومان خسارت توسط این شرکت بیمه ای خبر داد و گفت: این شرکت از معدود شرکت هایی است که پرونده دیه آن در سال 93 به صفر رسیده است.

بختیاری تصریح کرد: سرمایه این شرکت از 61 میلیارد تومان به 250 میلیارد تومان افزایش یافته که این افزایش سرمایه از محل ورودی نقدینگی بوده است.

مدیرعامل بیمه دی با بیان آنکه، این شرکت مشکلات خود را مهار کرده است، گفت: بحث ساماندهی و تثبیت در این شرکت سپری شده و هم اکنون آماده ارایه خدمات مطلوب به مشتریان هستیم.

وی از برنامه بیمه دی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه زندگی که یکی از شاخص های اصلی بیمه ای است، خبر داد و افزود: در سال گذشته 8 یا 9 پرونده مالیاتی که دارای ذینفعان دولتی بوده مهار شده است.

 

 

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.