آرامش قبل از طوفان بازار مسکن

این روزها بازار مسکن در آرامش خاصی به سر می برد اما به نظرمی رسد که این آرامش قبل از طوفان افزایش قیمت‌ها است.

عصر بانک؛ آرامش قبل از طوفان بازار مسکنبه گزارش خبرنگار حوزه راه و شهرسازی گروه اقتصاد یباشگاه خبرنگاران؛ این روزها بازار مسکن همزمان با ماه رمضان کمی آرام شده اما این آرامش قبل از طوفان است به طوری که بسیاری از مالکان منتظر هستند تا با تمام شدن این ماه قیمت‌های واقعی اجاره را به نمایش بگذارند.

 

حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک کشوری با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار مسکن با توجه به ماه رمضان کمی با رکود مواجه شده است، گفت: در حال حاضر در برخی از مناطق کلان شهرها از جمله تهران قیمت اجاره 10 درصد افزایش یافته است .

 

این در حالی است که به گفته بسیاری از مشاروان املاک، قیمت اجاره بیش از 30 درصد رشد داشته است.

 

براساس این گزارش؛ واحدی 64 متری واقع در خیابان مولوی 30 میلیون تومان تومان رهن کامل گذاشته شده است.

 

همچنین واحدی 100 متری واقع در وحدت اسلامی 20 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 400 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

 

براساس این گزارش، واحدی 275 متری واقع د ر منطقه نیاوران محدوده مژده الفت 300 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 3 میلیون و 500 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

 

همچنین واحدی 232 متری واقع در منطقه زعفرانیه محدوده سه راه فلاحی 300 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 500 هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

 

از سوی دیگر واحدی 306 متری واقع در منطقه الهیه محدوده گلنار 300 میلیون تومان ودیعه و ماهانه 13 میلیون تومان اجاره گذاشته شده است.

 

براساس این گزارش، بازار خرید و فروش مسکن نیز این روزها با رکود بسیار عجیبی روبرو شده است و کمتر مشتری برای خرید ملک پیدا می‌شود به طوری که بسیاری از مالکان چوب حراج برای ملک خود زده اند اما هیچ خریداری برای ملک این روزها پیدا نمی‌شود و بسیاری از متقاضیان منتظر کاهش قیمت هستند که متاسفانه بسیاری از مسئولان در این زمینه معتقد هستند که قیمت ملک به کف خود رسیده و بیش از این دیگر کاهش نمی یابد.

 

از سوی دیگر همزمان با افزایش میزان تسهیلات بسیاری از خریدارانی که چشم انتظار بودند که شاید فرجی شود و بتوانند با این میزان تسهیلات یک واحد نقلی بخرند متاسفانه با وجود شرایط بسیار سختی که گذاشته‌اند تمام آرزوهای آن‌ها از بین رفت.

 

شرایطی از جمله سپرده گذاری 40 میلیون تومانی و واریز اقساط ماهانه یک میلیون و 100 هزار تومان برای خریداران مسکن که این روزها اکثرا جوان هستند بسیار دشوار است.

 

براساس این گزارش، واحدی 56 متری واقع در منطقه راه آهن محدوده شوش 117 میلیون و 600 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است. همچنین واحدی 260 متری واقع در زعفرانیه متری 13 میلیون و500 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

 

واحدی 330 متر واقع در فرمانیه شرقی متری 9 میلیون و800 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.
3939

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.