راهکار آمازون خریداران را از طریق اسکن کف دست شناسایی می‌کند

آمازون تصمیم دارد در فروشگاه‌های بدون صندوق دار خود پرداخت‌ها را بدون کارت انجام دهد.

عصر بانک؛ شرکت آمازون حق امتیاز اختراع یک سیستم  اسکن بدون تماس را ثبت کرده که مشتریان را براساس دستشان شناسایی می کند. مشتریان می توانند با اسکن دست خود وارد فروشگاه شوند و زمانی که آماده خرید در صندوق هستند نیز از همین سیستم استفاده کنند. سیستم مذکور  خطوط و رگ های کف دست افراد را شناسایی می کند.

 

 

هرچند این حق امتیاز هنوز تولید نشده اما یک روزنامه آمریکایی در ماه سپتامبر گزارش داد آمازون مشغول آزمایش سیستم مشابهی در فروشگاه‌های Whole Foods است که به افراد اجازه می دهد با ثبت اسکن دست خود پرداخت انجام دهند.

 

این حق امتیاز در 21 ژوئن 2018 میلادی ثبت و در 26 دسامبر سال جاری منتشر شده است. در حق امتیاز یک سیستم بیومتریک بدون تماس توضیح داده شده که مجهز به اسکنر دست است و می تواند تصاویری از کف دست هر کاربر ثبت کند.

 

 

اسکنر مذکور دارای یک منبع نور مادون قرمز، یک دستگاه کنترل کننده و یک دوربین است. کافی است مشتریان اجناس خودرو را در صندوق ثبت کنند و دست خود را جلوی اسکنر تکان دهند تا خریدشان تکمیل شود. اطلاعات کف دست کاربر به اطلاعات بانکی وی متصل می‌شود. به عبارت دیگر مشتریان می‌توانند دست‌هایشان را جلوی اسکنرها تکان دهند و فرایند تراکنش مالی را در کمتر از یک ثانیه انجام دهند.

 

 

/ مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.