پیشتازی بانک ملت در واگذاری اموال مازاد

مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد در یک گفت‌وگوی رادیویی در پاسخ به این سوال که کدام بانک‌ها در حوزه واگذاری اموال مازاد پیشتاز هستند گفت: همه اموال مازاد بانک‌ها و حداقل 13 بانک دولتی و «خصوصی شده»، به کرات به مزایده گذاشته شده‌اند که بانک ملت از آبان ماه سال گذشته تا امسال 5 هزار و 600 میلیارد تومان از املاک و سهام خود را واگذار کرده است.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی بانک ملت، عباس مرادپور مدیرکل دفتر امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در این گفت‌وگوی رادیویی از مذاکرات متعدد این وزارتخانه با بورس و فراهم شدن زمینه عرضه املاک مازاد بانک‌ها از طریق بازار فرعی بورس خبر داد و گفت: این کار احتمالا ظرف یک ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

 

وی افزود: تملیک آخرین گزینه بانک‌هاست. بانک به‌عنوان وکیل سپرده‌گذار باید بهترین بازدهی را در قانون عملیات بانکداری بدون ربا و سایر قوانین موضوعه، کسب کند و به مشتری بپردازد. حال اگر اموال بلوکه شود و به بانک برنگردد گردش مالی بانک خدشه‌دار خواهد شد، بنابراین واگذاری اموال به نفع بانک خواهد بود.

 

این مقام مسوول در وزارت اقتصاد در پاسخ به این سوال که کدام بانک‌ها در حوزه واگذاری اموال مازاد پیشتاز هستند، گفت: همه اموال مازاد بانک‌ها و حداقل 13 بانک دولتی و خصوصی شده، به کرات به مزایده گذاشته شده‌اند. اما بانک ملت از آبان ماه سال گذشته تا امسال 5 هزار و 600 میلیارد تومان از املاک و سهام خود را واگذار کرده است، بانک ملی چهار هزار و 300 میلیارد تومان، بانک صادرات 2 هزار و 500 میلیارد تومان، بانک تجارت هزار و 800 میلیارد تومان، بانک کشاورزی 900 میلیارد تومان، بانک سپه 900 میلیارد تومان، بانک مسکن 700 میلیارد تومان و بانک رفاه هم هزار و 400 میلیارد تومان از اموال مازاد خود را به فروش رسانده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.