تاکید پلیس بر لزوم احراز هویت افراد در سایت‌های خرید و فروش کالا

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ضمن هشدار به شهروندان درباره سایت‌های خرید و فروش کالا اظهار کرد: این سایت‌ها باید احراز هویت کرده و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند.

عصر بانک؛ سرهنگ تورج کاظمی در یک برنامه رادیویی درباره سایت‌های خرید و فروش ملک و خودرو و کالا گفت: با درخواستی که از دادستانی داشتیم، باید نسبت به برخورد قانونی با این سایت‌ها اقدام شود و در صورتی که امکانات و مقدورات لازم را ایجاد نکنند و امنیت این حوزه برقرار نشود، برخورد قانونی صورت گیرد. وی منظور از امنیت را این‌گونه بیان کرد: کاربران باید قابل‌شناسایی بوده و مواردی که باعث التهاب بازار می‌شود، مسدود شده و در سایت‌ها درج نشوند.

 
به گفته سرهنگ کاظمی، در صورت درج هرگونه آگهی، کاربر باید قابل‌شناسایی و معرفی به مراجع قانونی باشد. رئیس پلیس فتای تهران بزرگ این را هم گفت: ما از این کسب‌و‌کارها حمایت کرده و دنبال بستر مناسبی هستیم که فعالیت برای این گونه سایت‌ها فراهم شود؛ کاربران نیز باید به نحو شایسته از آن بهره ببرند.  سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان دنبال حذف یا جایگزین نیستیم، ولی با توجه به عملکرد این سایت‌ها باید تمهیداتی اتخاذ شود تا مشکلات و نواقص قانونی برطرف شود و امکان استفاده کاربران را به نحو احسن فراهم آورند. وی با بیان اینکه سایت‌هایی نظیر دیوار و شیپور برای ادامه کار باید نواقص را برطرف کنند، گفت: این سایت‌ها باید کاربران را احراز هویت کرده و فرد عرضه‌کننده کالا را معرفی کنند. خواست مراجع قضایی و پلیس تنها احراز هویت است و اعلام می‌شود این فرد حتی اگر سوء یا حسن نیت دارد، باید برای پلیس شناسایی شود و ما اقدام خاص دیگری نیاز نداریم. رئیس پلیس فتای تهران بزرگ همچنین در پاسخ به این سوال که احراز هویت در کجا باید صورت گیرد، گفت: فردی که تصویر کالا را آپلود می‌کند، باید مشخص باشد چه کسی است تا کاربران فریب نخورند.
 
/ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.