کاهش هزینه و افزایش سرعت پرداخت بین‌المللی بانک‌های آلمانی

بانک‌های آلمانی به دنبال پیوستن به شبکه اطلاعات داخل بانکی مبتنی بر بلاکچین هستند.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛ بانک‌های آلمانی به دنبال اتصال به شبکه اطلاعات داخل بانکی هستند که به عنوان بزرگ‌ترین پروژه بلاکچین صنعت خدمات مالی این کشور توسط جی پی مورگان مدیریت می‌شود.

 
شبکه اطلاعات داخلی بانکی، 320 بانک را به پرداخت‌های جهانی در بستر بلاکچین متصل خواهد کرد. این شبکه هزینه‌های بانک‌های آلمانی را کاهش می‌دهد و به سیستم ایجاد شده برای تسریع پرداخت‌های بین‌المللی اعتبار بالایی می‌بخشد.
 
هدف این شبکه حذف تاخیرهای هزینه‌بر از پرداخت‌ها است و موجب دسترسی سریع هر بانک به زنجیره پرداخت می‌شود و بر حدود 1.5 درصد از پرداخت‌های بین‌المللی تاثیر می‌گذارد. بیش‌تر اعضای کنونی شبکه اطلاعات داخلی بانکی، بانک‌هایی هستند که از جی پی مورگان به عنوان بانک طرف معامله برای پردازش پرداخت دلاری به نمایندگی از مشتریانشان استفاده می‌کنند.
 
به گفته‌ی، مدیر پرداخت‌های جی پی مورگان، آلمانی‌ها از بزرگ‌ترین تسویه‌کنندگان پرداخت یورو در جهان هستند. با ملحق شدن آلمانی‌ها به این سیستم، امیدواریم آن‌ها جزء بانک‌های بزرگ برتر شوند تا به ما کمک کنند در همه جا و برای همه مشتریان خدمات ارائه دهیم. چون این هدف پیش نیاز موفقیت در شبکه است.
 
همچنین مدیر کنترل پول نقد آلمان، اعلام کرده شبکه اطلاعات داخلی بانکی به بانک‌ها این امکان را داده تا به مشتریان، خدمات بهتر به همراه کاهش هزینه‌ی پردازش پرداخت‌های پیچیده را ارائه دهند. رقبای ما فقط سایر بانک‌ها نیستند، بلکه بازیگران جدیدی هم وارد بازار شده‌اند و ما باید به میزان کافی به کارایی برسیم تا فرآیندهای دیجیتال را در زمان واقعی به مشتریانمان ارائه دهیم.
 
تاکنون، علاوه بر 75 بانکی که یک سال پیش وارد این شبکه شده‌اند، 255 بانک دیگر هم در مسیر الحاق به این شبکه هستند. شبکه اطلاعات داخلی بانکی یکی از طرح‌هایی است که با هدف تسریع سیستم پرداخت جهانی ایجاد شده و شامل مسترکارت و پلتفرم بین المللی بر مبنای بلاکچین و سیستم جایگزین سوئیفت می‌شود.
 
ترجمه از paymentscardsandmobile
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.