برگزاری نخستین رویداد محاسبات شناختی در مرکز نوآوری گروه بهسازان فردا

نخستین رویداد محاسبات شناختی در مرکز نوآوری گروه بهسازان فردا برگزار شد.

عصر بانک؛به گزارش روابط عمومی گروه بهسازان فردا مرکز نوآوری پل‌وینو دیروز میزبان رویدادی در حوزه محاسبات شناختی بود. محاسبات شناختی یکی از حوزه‌های جدید در روندهای فناوری است که به عنوان ایده آل هوش مصنوعی تلقی می‌شود. محاسبات شناختی ایجاد تلفیق میان هوش مصنوعی و علوم شناختی است. به این ترتیب مدلهای ذهنی انسان‌ها با روش‌های محاسباتی هوش مصنوعی تلفیق شده و از آن برای ارائه خدمات حرفه‌ای تر استفاده می‌شود. همانطور که ماشین‌ها جایگاه کارگران و رایانه ها جایگاه کارمندان را گرفتند؛ مطالعات شناختی می‌توانند تا حدود زیادی جایگزین کارشناسان شوند زیرا علاوه بر مدل‌های فکری آنها از روش‌های هوش مصنوعی برای افزایش دقت و سرعت بهره می برند.

 

در ابتدا محمد هادی شالباف، رئیس مرکز نوآوری پل وینو، به بیان موضوعاتی در مورد کلان روندهای فناوری در اقتصاد و اثرات آنها بر کسب و کارها پرداخت.

همچنین وی به منظور بهینه سازی کسب و کارها، به ضرورت توجه به استفاده صحیح از فناوری هایی که ممکن است برهم زننده‌ی ساختارهای گذشته باشند، اشاره کرد.

در ادامه شیما سیدعلایی از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی مباحثی را در حوزه مطالعات و علوم شناختی ارائه کرد. بعلاوه وی زیرساخت نظری مطالعات شناختی را با تأکید بر جایگاه علوم شناختی و تأثیر آنها بر فناوری‌ها تکمیل کرد.

در پایان حسین نیلی به موضوع محاسبات شناختی گریزی داشته و برخی مسائل کاربردی در این حوزه را بیان کرد. وی به جایگاه محاسبات شناختی، فناوری‌های مرتبط در کنار هوش مصنوعی و برخی موفقیت‌ها در این حوزه مانند مسابقات دانش محدود اشاره کرد. و در انتهای نخستین رویداد جمع‌اندیشی محاسبات شناختی، به صنایع اثرپذیر اشاره شد. رویداد دوم در اولین روز از آبان‌ماه سال جاری در حوزه محاسبات شناختی و صنعت سلامت در محل پل‌وینو برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.