آینده اقتصاد جهان متعلق به کدام کشورهاست؟

دهه پیش رو آینده دراماتیکی را برای کشورهای اروپایی و آمریکایی رقم خواهد زد و با توجه به پیش بینی کارشناسان، آینده اقتصاد جهانی توسط کشورهای آسیایی رقم خواهد خورد.

عصر بانک؛به گزارش ویژوآل کپیتالیست، اگر به وضعیت تولیدات داخلی کشورها نگاهی بیاندازیم و مسیری که از چند سال گذشته پیموده اند را بررسی کنیم متوجه این موضوع خواهیم شد که آینده در دستان کدام کشورها است.

 کارشناسان معتقدند کشورهای ترکیه، اندونزی، برزیل و مصر که در حال حاضر کشورهایی با رشد اقتصادی مثبت هستند تا سال 2030 جز کشورهای تاثیرگذار در اقتصاد جهانی به حساب خواهند آمد و حتی تا ده سال دیگر تولیدات داخلی این کشورها آن ها را در فهرست 10 کشور برتر قرار خواهد داد.
درصد رشد تولیدات داخلی مصر از همه کشورها بالاتر است و برخلاف آن کشور آمریکا کم ترین درصد رشد تولیدات داخلی را خواهد داشت. پس از مصر به ترتیب هند و ترکیه بیشترین درصد تولیدات داخلی را خواهند داشت.
این جدول نشان خواهد داد که نه تنها چین می تواند گوی رقابت را از آمریکا را برباید بلکه هند نیز در تولیدات داخلی از آمریکا پیشی خواهد گرفت.
از این عکس می توان فهمید که آسیا در سال 2030 نسبت به سایر قاره ها بیشترین درصد تولیدات داخلی را در دست خواهد گرفت و کشور مصر نیز از جایگاه 21 در تولیدات داخلی به جایگاه 7 جهانی صعود پیدا خواهد کرد.
همزمان با افزایش حجم تولیدات داخلی در این کشورها شاهد رشد جمعیت در آن ها خواهیم بود به طوری که پیش بینی می‌شود جمعیت مصر تا سال 2030 به 128 میلیون نفر برسد که این تعداد برابر با 30 درصد افزایش جمعیت است.
هند یکی دیگر از کشورهایی است که تا سال 2030 بیشترین رشد اقتصادی را تجربه خواهد کرد و شهرهایی که سریع ترین رشد اقتصادی را در هند تا سال 2030 خواهند داشت عبارتند از:” اگرا، راجکوت، سورات، تیروپور، ناگپور، حیدرآباد و بنگلور.
/خبرآنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.