برگزاری مجمع سه بانک ادغامی

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده سه بانک ادغامی برگزار شد.

عصر بانک؛ مجمع عمومی عادی فوق‌العاده بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر (سه بانک از بانک‌های ادغامی) برگزار شد و مجمع بانک انصار که قرار بود ساعت 15 روز گذشته برگزار شود نیز به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد سهامداران برگزار نشد. مجمع این سه بانک برگزار شده و واگذاری سهام و تعیین هیات‌مدیره جدید آنها انجام شده است. امروز صبح(سه شنبه) نیز مجمع بانک حکمت ایرانیان برگزار خواهد شد.

 

در مجمع موسسه اعتباری کوثر 5/ 73 درصد از سهام این موسسه به بانک سپه واگذار شد و آقایان صباغی، کاظم‌نژاد، جنگی، جهانی و ریخته‌گر به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره انتخاب شدند. در مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده بانک مهر اقتصاد نیز حامد هیئت داودیان، یوسف مرتضایی، غلامحسن تقی نتاج، مهدی ابراهیمی و مجید رحیمی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره این بانک انتخاب شدند. مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک مهر اقتصاد با حضور 79/ 55 درصد سهامداران در مرکز همایش‌های بانک سپه برگزار شد.  همچنین به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، در این مجمع که به ریاست مصطفی پرتو افکنان عضو هیات‌مدیره بانک سپه و نماینده سهامدار عمده بانک و حضور نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، دکتر سید مهدی حسینی از بانک سپه و نماینده سهامداران به‌عنوان ناظر اول و دوم و علی رضا چهره با رای سهامداران به‌عنوان منشی جلسه انتخاب شدند. مصطفی پرتو افکنان رئیس مجمع با تقدیر از سهامداران و ذی‌نفعان حاضر و تشریح اهداف و فرآیند‌های ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، این اقدام را گامی بزرگ و ارزشمند در راستای اصلاح ساختار شبکه بانکی و چابک‌سازی آن عنوان و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌های بانک‌های ادغامی، بانک سپه به بانکی سرآمد و پیشرو در شبکه بانکی کشور مبدل شود. همچنین براساس تصمیم مجمع بانک قوامین مالکیت 6/ 94درصد سهام بانک قوامین به بانک سپه منتقل شد. درمجمع عمومی عادی فوق‌العاده بانک قوامین، وابسته به بانک سپه که با حضور 6/ 94درصد سهامداران برای تعیین اعضای هیات‌مدیره این بانک برگزار شد، مصطفی پرتوافکنان، دکترجمال بحری ثالث، دکترحمیدرضا نجف‌پور کردی، دکتر علی ابدالی و جعفر اسدی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره بانک قوامین انتخاب شدند.
 
عضو هیات‌مدیره بانک سپه گفت: تسویه حساب با سهامداران حقیقی و سهامداران حقوقی غیر وابسته که در زمان تعیین شده برای واگذاری سهام خود مراجعه نکرده‌اند پس از انجام ارزش‌گذاری و در زمان مراجعه ذی‌نفع انجام خواهد شد. وی ادامه داد: پس از ارزش‌گذاری و تعیین خالص ارزش ویژه، مطالبات سهامداران وابسته واحدهای ادغام شونده از محل تعهدات ستاد کل نیروهای مسلح تسویه می‌شود. دکتر اخلاقی تصریح کرد: سیاست و خط مشی اصلی بانک سپه حفظ جایگاه، شأن و منزلت نیروی انسانی بانک‌های ادغام شونده است. وی افزود: تعدیل نیروی کارکنان بانک‌های ادغام شونده در دستور کار بانک سپه نیست و قراردادهای کارکنان بانک‌های ادغام شونده پایدار خواهد ماند و این بانک از ظرفیت نیروهای بانک‌های ادغامی در سایر واحدهای بانک استفاده خواهد کرد.
 
/دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.